CHP Grubu’nun eğilimi netleşmeye başladı: Kılıçdaroğlu’na ‘aday ol’ çağrısı

Mehtap Gökdemir – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İzmir Seferihisar Kampı’nda milletvekillerine hem “saha” çalışmaları hem de “altılı masa” konusunda tavsiye ve uyarılarda bulundu. Kılıçdaroğlu, milletvekillerine, “Rehavete kapılmayın. Hata yapmayın” talimatını verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Seferihisar Kampı’nın son gününde milletvekillerini dinledi. Edinilen bilgiye göre kampta konuşan milletvekilleri cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu olması gerektiğini ifade ederek, “Sizin bürokrasi deneyiminiz, altılı masayı bir araya getirmeniz çok kıymetlidir. Bu devlet tecrübesinin yansıması lazım. Cumhurbaşkanı adayının sizin olmanız uygun olur” dedi. Vekiller, Kılıçdaroğlu’na, “Yanınızdayız, arkanızdayız” diyerek tam destek verdi. Kılıçdaroğlu, vekillerin adaylık konusundaki sözlerine ise yorum yapmadı.

‘Rehavete kapılmayın’

Kılıçdaroğlu ise, milletvekillerini dinledikten sonra şunları söyledi: “Zor bir sürece girdik. Bu zor süreçte herkes çok dikkatli olmalı. Millet İttifakı’nın hassasiyetlerine dikkat edilmeli. Daha çok sahada olalım. Ekonomik gerçekleri vatandaşa anlatalım… Partinin sorunlara ilişkin çözüm önerilerini halka iyi anlatın. ‘Kazandık’ diye kimse gevşemesin. Gevşemeden daha çok çalışmamız lazım. Rehavete kapılmayın. Daha işin başındayız. Bundan sonra da bize televizyonlar, gazeteciler, canlı yayında sorular sorabilir; dikkatli olalım, bilgiyle konuşalım, televizyona çıkmadan önce o konuyla ilgili bilgimizi, donanımızı artıralım, ona göre konuşalım. Arkadaşlar biraz daha dikkatli olsunlar.”

Kılıçdaroğlu milletvekillerine ayrıca “Konuştuğunuzu bilerek konuşun. Bir şey bilmiyorsanız televizyona çıkmayın. Alanınızın dışında konuşmayın. Provokasyonlar olacak. Giderek de dozu artacak. Yoğunlaşacak. Ama bunlara göğüs germemiz lazım. Çok sağduyulu gidip o sandığı bir şekilde önümüze getirtmek lazım” dedi.

Adaylık mesajı verdi, tura çıkıyor

CHP lideriKılıçdaroğlu, 2 Ekim’de partisinin ev sahipliğinde gerçekleşecek altılı masa toplantısından önce gündemi belirlemek için liderleri ziyaret edecek. Kılıçdaroğu, bugün ve yarın masadaki diğer beş lideri ziyaret ederek tek tek görüşecek ve kanaatlerini alacak. Bu kapsamda Kılıçdaroğlu bu akşam saat 16.30’da Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret edecek. İki liderin basına kapalı görüşmesi, DEVA Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşecek.

Suriye’deki kolerasalgını kapımızakadar dayandı
Atina’dan bardağı taşıran hamle! Türkiye’ye ‘Lozan’ hakkı
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir