‘Buna fıtrat da diyemezsin, kader de diyemezsin’

Madenciliğin elbette riskleri bulunduğunu ancak riskleri azaltmanın mümkün olduğunu vurgulayan Akşener, şöyle devam etti: “20 yıl önce dünyada milyon tonluk üretime düşen ölüm oranı 5’ken, bu rakam günümüzde 1’in altına indi. Türkiye’nin son 10 yıldaki ortalaması ise milyon ton başına 20 kişinin üzerinde. Yani Türkiye’deki ölüm riski, dünya ortalamasının 20 katından fazla. Sayın Erdoğan; buna ‘fıtrat’ diyemezsin. Buna ‘kader’ de diyemezsin. Basit tedbirlerle önleyebileceğin ölümleri, bu millete ‘kader’ diye yutturamazsın. Dünya standartları ortadayken, Türkiye’ye reva gördüğün bu acı tablo düpedüz insanlarımızın canını hiçe saymaktır. Hamaseti bırakıp öncelikle işinizi yapacaksınız. Bartın’da yaşanan bu katliamda; sorumlularla ilgili yapılacak işlemlerin takipçisi olacağız.”

Kanun teklifi

Ölüm aylıklarına da değinen Akşener, “Ölüm aylıklarında ciddi bir adaletsizlik var. Giderilmesi için Meclis grubumuz Plan ve Bütçe Komisyonu’na bir önerge verdi. Ama AK Parti ve ortağının oylarıyla reddedildi. Madem öyle, biz de bu konuda bir kanun teklifi getireceğiz” diyerek vekillerine talimat verdi.

KÜRŞAD ZORLU İYİ PARTİ’DE

Türk dünyasına yönelik çalışmalarıyla bilinen, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Kürşad Zorlu, grup toplantısında İYİ Parti’ye katıldı. Parti rozeti Meral Akşener tarafından takılan Zorlu, “İYİ Parti ailesine katılmaktan büyük bir kıvanç duyuyorum” dedi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir