Brendan Fraser tanınmaz halde! Dakikalarca ayakta alkışlandı

‘The Mummy’ serisi, ‘George of the Jungle’ ve ‘Journey to the Center of the Earth’ gibi yapımlarla tanınan ünlü oyuncu Brendan Fraser, son filmi ‘The Whale’ ile Venedik Film Festivali’nde ayakta alkışlanırken gözyaşlarını tutamadı. Philip Berk tarafından cinsel saldırıya uğradığını iddia ettikten sonra depresyona girerek Hollywood dünyasından uzaklaşan oyuncu, performansından dolayı büyük bir coşkuyla karşılanırken, eğilerek selam verdi.

DailyMail’de yer alan habere göre; sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Fraser’ın, filmin gösteriminin altından altı dakika boyunca ayakta alkışlanması sırasında duygulandığı görüldü. 53 yaşındaki oyuncu, gülümsedi ve gözyaşlarını sildi.

DWAYNE JOHNSON’DAN DESTEK MESAJI

‘The Mummy Returns’ filminde birlikte rol aldığı meslektaşı Dwayne Johnson da dahil olmak üzere aktörün arkadaşları ve hayranları, Fraser’ın ‘geri dönüşüne’ destek verdi. Johnson, arkadaşı için şu mesajı yazdı:

Alıntı Metni
Dwayne Johnson: Günde üç kez yıkanıyorum

“HAK EDİLMİŞ BİR AN”

Sosyal medyada da büyük yankı uyandıran görüntüler için, hayranları ünlü isme; “Genelde ödül törenlerini umursamam ama Brendan Fraser o Oscar’ı alsa iyi olur”, “Brendan Fraser’ın özel hayatı ve kariyerine ne olduğu hakkında bir şeyler biliyorsanız, bu adam için tezahürat yapıyor olmalısınız. Ne kadar güzel ve hak edilmiş bir an. Özel bir şeyin başlangıcı” ve “Sadece doğru bir senaryoya ihtiyaç duyan mükemmel aktör Brendan Fraser için çok mutluyum” gibi yorumlar yaptı.

“İNANILMAZ DERECEDE GÜÇLÜ BİR İNSAN OLMANIZ GEREKİYOR”

‘The Whale’, Brendan’ın tekerlekli sandalyeye mahkûm 270 kiloluk bir adamı oynadığı, psikolojik bir drama filmi. Ünlü oyuncu, kilolu görünebilmek için protez takmak zorunda kaldı. The Guardian’a göre; oyuncu bir basın konferansında şunları söyledi:

Alıntı Metni

Film, 9 Aralık’ta vizyona girecek ve Fraser’ın 2013 yapımı gerilim filmi ‘Breakout’tan bu yana rol aldığı ilk başrol olacak.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu, 2003 yılında Hollywood Yabancı Basın Birliği eski başkanı Philip Berk tarafından cinsel tacize uğradığını iddia ettikten sonra, Hollywood’dan kara listeye alındığına inandığını açıklamıştı.

Brendan Fraser tanınmaz halde!

Fraser, Hollywood’daki Beverly Hills Hotel’de HFPA tarafından verilen bir öğle yemeğinden ayrılırken yaşandığını söylediği taciz olayıyla ilgili, şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni

Brendan Fraser, yaşananlarının depresyona girmesine ve ‘kendini her şeyden geri çekilmesine’ neden olduğunu söylemişti. Aktör, yıllar geçtikçe kendisini ‘değersiz’ hissettiğini ve daha az gurur duyduğu rolleri üstlenmesine yol açtığını da açıklamıştı.

50 BİN DOLAR NAFAKA!

Ünlü isim bunlarla mücadele ederken, evliliği de sona ermiş; dokuz yıllık eşi süresinde ve üç oğlunun annesi olan Afton Smith’ten 2007’de boşanmıştı.

Fraser’ın nafaka olarak 50 bin dolar ödemesine karar verilmişti; ancak oyuncu 2013’te, 1990’larda kazandığı yüksek miktarlardaki parayı kazanamadığını ve bu ödemeleri karşılayamayacağını iddia ederek daha az ödeme talep eden bir anlaşma değişikliği istemişti.

‘Mumya’nın çöküşü: Brendan Fraser!
PaYLaŞşşş