Bir lunapark faciası daha! Hız treni raydan çıktı: 1 çocuk öldü, 1 çocuk yaralandı

Danimarka‘nın Aarhus şehrinde bulunan bir lunaparktaki hız treninin raydan çıkması sonucunda 14 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken 13 yaşındaki bir çocuk da yaralandı. 

Danimarka’nın en büyük ikinci şehri Aarhus’ta bulunan Tivoli Friheden adlı lunaparkta bulunan Cobra adlı hız treninin arkasında iki koltuğun olduğu vagonunun raydan çıkması sonucu 14 yaşındaki bir kız çocuğu hayatını kaybetti, 13 yaşındaki bir erkek çocuk ise yaralandı. Kazanın ardından lunapark kapatılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Polis tarafından yapılan açıklamada, “Perşembe öğleden sonra Aarhus’taki Tivoli Friheden’de trajik bir kazadan sonra Kopenhaglı 14 yaşında bir kız öldü” ifadeleri kullanılarak, tanıklardan kaza hakkında bildiklerini anlatmasını ve kaza anını kayıt altına alanların görüntüleri kendileri ile paylaşmasını istedi.
Lunaparkın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Cobra adı verilen 400 metre uzunluğundaki tren saatte 70 kilometre hıza ulaşıyor.

Öte yandan söz konusu lunapark, 2008 yılında açıldıktan kısa bir süre aynı trende benzer bir kaza meydana gelmiş ve 4 kişi yaralanmıştı.

Kaynak: İHA

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.