Beşiktaş saldırısında şehit olanlar anıldı

Beşiktaş saldırısında şehit olanlar anıldı – Son Dakika Haberleri İnternet

Beşiktaş saldırısında şehit olanlar anıldı

İstanbul’da 10 Aralık 2016’da oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından stat çevresinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan polisler, Edirnekapı Polis Şehitliği’nde anıldı.

Anma törenine İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Özmen, ilçe ve şube emniyet müdürleri ve şehit yakınları katıldı. Şehitler için Kuran’ı Kerim okunup dua edildi. Törenin ardından Şehitler Anıtı’na karanfil ve çiçek bırakıldı.

“GECE YARISI ŞEHİTLİĞE GELİYORUM”

Şehitlerden Emniyet Amiri Kadir Yıldırım’ın annesi Müjgan Yıldırım, “Her gün geliyorum, beyaz taşlara sarılıyorum ama ısıtamıyorum. Evlat acısı çok zor dayanamıyorum. Ben her gün buradayım. Gecenin yarısı şehitliğe geliyorum. Kadir kalkacak diye hep gelirim. Doktor yüzü bilmezdim, üzüntüden hasta oldum. Bacaklarımdan rahatsızım ama buraya gelince sanki kanat takılıyor bana uçarak geliyorum” dedi.

BDDK kararı Resmi Gazete’de yayımlandı: Bankaların net döviz pozisyonu öz kaynaklarının yüzde 5’ini aşamayacak

“ÖLÜM BİZE NE UZAK NE YAKIN”

Beşiktaş ile Bursaspor karşılaşmasında görevli olduğu için Vodafone Park’a gittiğini belirten Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Gazi Komiser Şenol Kaptanoğlu ise “Bu mesleğe başlarken hiçbir arkadaşım iş anlamında yaklaşmadı. Hepsi vatanına sevdalı insanlar olarak başladı. Bir şehidimizin lafı vardı, ‘Ölüm bize ne uzak ne yakın. Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm’ demişti. Tim-47 direkt bana bağlı olduğu için hepsiyle mesai yaptım, hepsi pırlantaydı. Tam bir şehidin kusursuzluğu yönünde tarif edilebilecek insanlardı” diye konuştu.

PaYLaŞşşş