Bella Hadid: Müslüman bir kültürde yaşayabilmeyi çok isterdim

Filistin kökenli iş insanı Mohamed Hadid’in Hollandalı model Yolanda Hadid ile evliliğinden dünyaya gelen Bella Hadid, bugüne kadar hiç estetik operasyon geçirmediğini iddia etmiş, ancak yıllar sonra ilk kez 14 yaşında burun estetiği yaptırdığını itiraf etmişti. Genç yaşında yaptırdığı burun estetiği için şimdilerde pişman olduğunu açıklayan Hadid, “Keşke atalarımın burnunu hiç değiştirmeseydim” demişti.

“KENDİMİ GIGI’DEN ÇİRKİN BULURDUM”

Vogue dergisine konuşan Hadid, bir süredir anoreksiya ile savaş verdiğinden bahsederken, bundan dolayı depresyon tedavisi gördüğünü de anlatmıştı. Ünlü model, ablası Gigi Hadid’e kıyasla kendini her zaman daha ‘çirkin’ bulduğunu ama daha havalı hissettiğini belirtmişti.

“KİMSE 13 YAŞINDAKİ GİBİ GÖRÜNMÜYOR”

Hadid, röportajında burun estetiğinin yaptığı tek işlem olduğunu vurgularken, “İnsanlar, gençken şişmiş görünen bir resmim yüzünden yüzümle tamamen oynadığımı düşünüyor. Kimse 13’teki gibi görünmüyor değil mi?” demişti.

Genç model, “Hiç dolgum yok. Artık bu tartışmaya bir son verelim. Dolgu yaptırmakla ilgili bir sorunum yok ama pek bana göre değil. Gözlerimi çektirdiğimi düşünenler bu bir göz bandı ve eski bir numara işte” açıklamasında bulunmuştu.

Bella Hadid aşka geldi

“HEP YANLIŞ ANLAŞILDIM”

Hadid, kendisine yöneltilen eleştirilerle yüzleşmenin de bir süper model olarak oldukça zorlu olduğunu dile getirmişti. Ünlü isim, “İnsanların her zaman söyleyecek bir şeyleri vardır ama benim söylemem gereken şu ki, benim sektörümde ve çevremdeki insanlar tarafından hep yanlış anlaşıldım. Adeta sahtekarlık sendromu yaşıyor gibi hissettirildim” şeklinde konuşmuştu.

ANNESİ ELEŞTİRİ OKLARININ HEDEFİNDE

Bella Hadid’in, henüz 14 yaşındayken burun estetiği yaptırdığını itiraf etmesi, annesi Yolanda Hadid’in de çocuk yaştaki kızının estetik operasyon geçirmesine izin vermesi nedeniyle tartışma konusu olmasına yol açmıştı. Birçok sosyal medya kullanıcısı, bir anne olarak Yolanda Hadid’in küçük kızına böyle bir estetik operasyon için izin vermesinin yanlış olduğunu savunmuştu. Bir kişi, “14, burun estetiği yaptırmak için çok küçük bir yaş. Yolanda asla çocuk sahibi olmamalıydı” yorumunda bulunmuştu.

ABD’de burun estetiği için yasal olarak belirlenmiş bir yaş sınırı yok. Fakat burun gelişiminin 13 yaşında tamamlandığı kabul edilerek bu yaştan sonra burun estetiğine izin veriliyor.

FİLİSTİN KÖKENİNDEN KOPTU

Bella Hadid; tüm bunların ardından Filistinli babasıyla birlikte ‘Müslüman kültürü’ içinde büyüme fırsatı bulamadığı için üzgün olduğunu ve annesi Yolanda’nın, babası Mohamed ile boşanmasının ardından, onu Kaliforniya’ya götürmesiyle ailesinin Filistinli olan tarafından ‘koptuğunu’ söyledi.

‘Çocukken ailenin utanç kaynağı gibi hissediyordum’

Yeni bir röportajda GQ’ya konuşan yarı Filistinli yıldız, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

IRKÇILIĞA MARUZ KALDI

Bella, genellikle sınıfındaki tek Arap kökenli kız olmasından dolayı ırkçılığa ve zorbalığa maruz kaldığını ve bunun kendisini ‘üzgün ve yalnız’ hissetmesine neden olduğunu da sözlerine ekledi.

Süper model, şimdilerde ‘siyasi olarak bölünmüş New Jersey semtinde manevi bir yolculuğa çıkan Amerikalı bir Müslüman’ hakkındaki dizi ‘Ramy’de ilk kez oyunculuk yapmaya hazırlanıyor. Ünlü isim, söz konusu rolün ebeveynlerinin boşanmasının ardından uzaklaştığı bu kökenini benimseme arzusunu yeniden canlandırdığını açıkladı.

İNANCINI KEŞFETMESİNE YARDIMCI OLDU

DailyMail’de yer alan habere göre; Hadid, dizinin yıldızı Ramy Youssef ile olan dostluğunun, inancını keşfetme konusunda daha rahat hissetmesine yardımcı olduğunu da söyledi.

Bella Hadid zor günleri geride bırakıyor!
PaYLaŞşşş