Bartın’daki maden ocağını 2018’de ziyaret eden Haluk Levent’ten duygulandıran paylaşım

Bartın’ın Amasra ilçesinde TTK Genel Müdürlüğü’ne ait maden ocağında dün akşam saat 18.15’te yer altında işçilerin çalıştığı sırada yaşanan patlamada çok sayıda işçi hayatını kaybetti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, patlamaya ilişkin, “300-350 metre yerin altında büyük bir seferlik ve büyük bir çaba sarf edildi. Sabah saat 07.30 itibarıyla gece yaptığımız 26 şehidimizden sonra 14 şehidimize daha ulaşmış olduk. 11 yaralımız da hastanelerde. 110 madencimizden 58’i de kimisi kendi imkanlarıyla, büyük bir bölümü de arama-kurtarma sonucu kurtarıldı” dedi.

Patlamanın ardından kurucusu ve başlanı olduğu Ahbap Derneği’ni hemen olay yerine gönderen Haluk Levent, sosyal medya hesabından duygulandıran bir paylaşımda bulundu.

“BELKİ DE İŞÇİLERDEN BAZILARI HAYATTA DEĞİL”

2018 yılında Bartın’daki madeni ziyaret eden ünlü sanatçı, Twitter hesabından işçilerle olan bir fotoğrafını yayınlayarak, yürek yakan şu mesajı yazdı:

Alıntı Metni

‘Dualarımız madenci kardeşlerimizle’

AHBAP ÜYELERİNİ BÖLGEYE GÖNDERDİ

Çevre illerde Ahbap Derneği’ne bağlı olan üyelerini Bartın’a gönderen Haluk Levent, “Ahbaplar maden ocağı önünde çaresizce bekleyen ailelerin yanındalar. AFAD’ın çadır kurumuna yardımcı oluyorlar. Onlar da endişeli bekleyişteler. Bizler Ahbap’lardan haber aldıkça sizlere ileteceğiz” ifadelerini kullandı.

PaYLaŞşşş