‘Barış Akarsu Merhaba’ galasında duygusal anlar!

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
‘Kesişme: İyi ki Varsın Eren’, ‘Bandırma Füze Kulübü’, ‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ filmlerinin senaryosunu yazan, ‘Barış Akarsu Merhaba’ filminin de senaryosunu yazan ve yöneten Mert Dikmen, “Gönül isterdi ki daha huzurlu bir akşamda burada bir arada olalım. Ancak bildiğiniz gibi 13 Kasım’da çok acı bir olay yaşadık. O yüzden öncelikle İstiklal Caddesi’nde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Biz bu galayı yapma kararı verdik. Çünkü onların bu geceyi, Barış Akarsu’nun ablası Nesrin Abla’nın, babası Selahattin Amca’nın elinden almasına izin vermek istemedik ve burada olduk. Sizlere de bizimle birlikte, bize destek olduğunuz için tekrar çok teşekkür ediyoruz. Umarım güzel bir film oldu, umarım keyif alırsınız. Siz de severek izlersiniz” dedi.

“UMARIM BARIŞ DA BİZİ İZLİYORDUR”

Filmde Barış Akarsu’yu canlandıran İsmail Ege Şaşmaz, basın mensuplarının “Çekimler nasıl geçti?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Alıntı Metni

“BARIŞ’I DAHA DA SEVECEKLER”

Filmde Barış Akarsu’nun kız arkadaşı Zeynep karakterini canlandıran Almila Ada, “Biz hep birlikte Barış’ı tanımayanlara, Barış’ı da tanıyacakları, Barış’ı sevenlerin daha da sevecekleri bir film çekmeye çalıştık. Umarım herkes de bizim kadar keyif alır” diye konuştu.

“TEKRAR MERHABALAŞMAK İÇİN BURADAYIZ”

Akarsu’nun müziğe adım attığı yıllardaki yol arkadaşı, müzisyen Nalan karakterine hayat veren Şafak Pekdemir, “Öncelikle hepimizin başı sağ olsun ülkece. Filmimizin isminin de aldığı yerden bir şey söyleyeyim ben. Barış’la tekrar güzel bir merhabalaşmak için hepimiz buradayız. Umarım herkes çok sever” dedi.

“ANNEMİN ÖMRÜ VEFA ETMEDİ”

Aslıhan Kapanşahin, “Tabii ki çok üzgünüz ama bugün bizim için çok değerli. Herkese bizimle beraber oldukları için bizimle birlikte bu gururu paylaştıkları için çok teşekkür ederiz” derken, Barış Akarsu’nun kız kardeşi Nesrin Akarsu ise şunları söyledi:

Alıntı Metni

HALUK LEVENT SÜRPRİZİ

Filmi her platformda destekleyen, Barış Akarsu’nun ailesinin her zaman yanında olan Haluk Levent de galaya katıldı. Barış’ın ölümünden bugüne kadar onun ailesinin her zaman yanında olduğunu vurgulayan ünlü rock sanatçısı, “Filmde neden yer almadınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Alıntı Metni

“HİÇ KISKANÇLIK YOK MU?”

Haluk Levent, galada Barış Akarsu ile ilgili bir anısını da paylaştı:

Alıntı Metni

“KALBİ ÇOK GÜZELDİ”

“Barış Akarsu yaşasaydı ikinci bir Haluk Levent olur muydu?” sorusunu ünlü rockçı, “Yok öyle söylenmezdi. Bir Barış Akarsu klasiği oluşurdu. Haluk Levent ayrı, Barış Akarsu ayrı. O çocuk çok iş yapacaktı, yetenekteydi. Bir kere kalbi çok güzeldi. Ama işte aramızda yok. Onu böyle anmaya çalışıyoruz” şeklinde yanıtladı.

PaYLaŞşşş