Banu Alkan gözyaşlarını tutamadı! ‘Cüneyt Arkın…’

Yeşilçam’ın efsane oyuncularından Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Kalbinin durması sebebiyle 85 yaşında hayata gözlerini yuman usta sanatçı, sevenlerini yasa boğdu. Banu Alkan da Beyaz Tv’de yayınlanan ‘Beyaz Magazin’ programına telefonla bağlandı. Arkadaşı Cüneyt Arkın’ın ölüm haberini alan ‘Afrodit’ lakaplı sanatçı, gözyaşlarını tutamadı.

“BEĞENDİĞİM TEK AKTÖR”

Cüneyt Arkın’ı anlatan Banu Alkan, “Dünyanın en iyi kalpli adamı. Dünyanın en gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu, Hollywood’da olsaydı, herhalde kimse onunla yarışamazdı. Benim dünyada en beğendiğim aktör. Fizik olarak, ruh olarak kalp olarak bunu her yerde de söylemişimdir” ifadelerini kullandı.

Ünlülerden Arkın’a veda mesajları

“ÇOK ÖNEMLİ BİR KAYIP”

Sunucu Bilal Özcan’ın “Ağlıyor musunuz şu anda?” sorusu üzerine gözyaşları içinde konuşmaya devam eden Alkan, “Çok önemli bir kayıp. Nasıl neden? Böyle bir kayıp dünyada önemli, yalnız Türkiye’de önemli. Uykudan uyandım çünkü tek ağlayacağım adam. Böyle bir şey olamaz. Böyle bir kibarlık olamaz” dedi.

Arkın’la olan anılarını anlatan Banu Alkan, ‘Katiller de Ağlar’ filminde silah olan sahnelerde gözlerini çok kırptığını belirtti. Ünlü oyuncu, “Bu yüzden Arkın bana, “Sahnenin gerçekçi olması için lütfen gözlerinizi kırpmayınız Banu Hanımcığım” demişti” diye anlattı.

Bir gün de kendisini sete gitmek için Cüneyt Arkın’ın almaya geldiğini ifade eden Banu Alkan, “Telaşla hazırlanıyordum ama geç kalmıştım. Arkın’ın geleceğinden de haberim yoktu. Onu arabada beklerken görünce şaşırdım. ‘Kusura bakmayın, sizi çok beklettim’ dedim. ‘Ne demek küçük hanım’ diye karşılık verdi o da bana” diye konuştu.

Cüneyt Arkın’ın vasiyeti ortaya çıktı

“BİR BAKIŞ BİLE OLMADI ARAMIZDA”

Öte yandan birkaç ay önce verdiği röportajda’Hiç unutamadım’ dediğiniz bir öpüşme sahnesi oldu mu?’ sorusuna yanıt veren Banu Alkan, şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni

“Filmde olduğum gibi hayatta da yoksuldum”
PaYLaŞşşş