Banka Hesaplarınızı Hemen Kontrol Edin: Ziraat Bankası kritik uyardı bulundu! Paranızı Çekmezseniz Kaybedersiniz!

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu hesaplarında biriken paraların geri alınmaması durumunda vatandaşlara son tarih verildi. Bu tarihe kadar unutulan paraların geri çekim yapılmaması ile birlikte paranızı bir daha çekme şansınız kalmayacak. Dolayısıyla bu doğrultuda Ziraat Bankası’nın resmi açıklaması dikkatle incelendi. Peki bankadan gelen açıklamada konuyla ilgili hangi ifadelere yer verildi?

Ziraat Bankası’ndan Resmi Açıklama Geldi!

“5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir.” açıklamasını yapan Ziraat Bankası, vatandaşların unuttukları paraları çekmesi konusunda da uyarıda bulundu. Listede isim ve soyismi bulunan vatandaşların bu işlemi yapmaları gerektiği ve yapmazlarsa da haklarını kaybedecekleri vurgulanıyor.

Paranızı Çekmek İçin Son Tarih!

Ziraat Bankası, resmi açıklamasında devredilecek paraları çekebilmeniz için son tarihten de söz etti. 15 Haziran 2023 tarihine kadar vaktiniz olduğu vurgulanıyor. Dolayısıyla elinizi çabuk tutmazsanız hali hazırdaki çekme şansınız olan paranızı da kaybedebilirsiniz. Bunun önüne geçebilmeniz adına yapmanız gereken işlem basittir.

Banka, açıklamasında resmi detaylara “Zaman aşımına uğrayan hesaplar listesinde bilgileri yer alan müşterilerimizin en geç 15 Haziran 2023 tarihi mesai saati bitimine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmamaları halinde, zamanaşımına uğramış olan mevduat, emanet, hak ve alacakları yasa gereği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.” ifadesi ile yer verdi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir