Bakan Varank’tan gökyüzü gözlem etkinliklerinde önemli açıklamalar

Bakan Varank’ın açıklamaları şu şekilde:

“Gökyüzü gözlem etkinliklerimiz Anadolu’nun her köşesine taşındıktan sonra bugün Antalya Saklıkent’e geri gelmiş oldu. Biz burayı seviyoruz. Şu anda daha yukarıda Türkiye’nin ilk gözlem evi bulunuyor. Bilim insanlarımız fiili olarak orada gözlem yapıyorlar ve yeni buluşlar bulmaya çalışıyorlar. Biz de güzel ve orjinal bir mekanda buraya gelen vatandaşlarımızla gökyüzü gözlemini yapmış olacağız.

Genç arkadaşlarımızla farklı atölye faaliyetleri yapacağız. Sohbetlerimiz olacak, dolayısıyla etkinlikler 4 gün boyunca bilim ve teknolojiyle vakit geçirebileceğiniz etkinlikler.

ZERZEVAN KALESİ ETKİNLİĞİ HAKKINDA

Zerzevan Kalesi gibi tarihi bir yerde gene oldukça kırsal bir yerde bir zamanlar insanların gitmeye çekineceği güneş battıktan sonra aman ben buraya çıkmayım dediği yerde biz binlerce vatandaşımıza gökyüzü gözlem etkinliği yapıyoruz.

Terörle anılan coğrafyalar bilimle anılıyor. Teröristlerin o coğrafyada kan akıtması sebebiyle bu imkanlardan mahrum oldular. Bu faaliyetleri oralarda yaparak kardeşlerimizin bu imkanlara ulaşmalarını sağlamış oluyoruz. Zerzevan etkinliği tarihin yansıdığı bir etkinliktir. Bundan sonra etkinliğe tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir