Bahçeli’den Sayıştay tartışmalarına sert cevap: Kanlarında leke vardır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:
TTK Amasra Müesssese Müdürlüğü’ne bağlı bir madende meydana gelen patlamada hayatlar sönmüştür. 41 madencimiz bu patlamada son nefesini vermiştir. 5 madencimizin durumu da ağırdır. Devlet tüm imkanları ile seferber olmuştur.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bu konunun bizde sonuna kadar takipçisi olacağız. Eğer faciasının failleri varsa mutlaka hesabı sorulacaktır. Soma felaketini hatırlatmak hastalıklı bir yaklaşımdır. Felaket siyasi içerik katmak isteyenler samimi değil.Sosyal medyadan provokasyona heves edenler hem alçaktır hem de ahlaksızdır.

MANİDAR BULUYORUZ

Sayıştay’ın 2017 ve 2019 raporlarında Amasra bölümlerini servis edenlerin önü, arkası araştırılmalıdır. Sayıştay raporları kazı yapılması risklerine dikkat çekilmiş, önlemler sıralanmış. Denetçiler her şeyi görüyor da müessese çalışanları mı bilmiyor? Böyle bir iddia aklın ve mantığın neresinde yer alacaktır. Denetim fonksiyonun devlet hayatındaki önemini biliyoruz. Sayıştay raporlarının siyasi muhalefet haline dönüştürülmesini manidar buluyoruz.

Çocukların tüm eğitim masrafları MEB’den

FIRSATÇILIK YAPANLARIN KANINDA LEKE VARDIR

Maden ocaklarında gaz içerikleri yüksek değil mi, uyulması gereken kurum için yönergeler bilinmiyor mu? Hangi vicdan sahibi maden ocaklarında felaketlere göz yumabilir? Fırsatçılık yapanların kanında leke vardır. Amasra’daki patlama hepimizi yakmıştır. Zillet partilerinin teker teker bu felaketi siyaset malzemesi yaparak gürültü kirliliğine yol açacak olmaları, utanmaz bakışın nerelere kadar tutulduğunu da gösterecektir.

10 YILLARDIR 2023’ÜN HAYALİNİ KURUYORDUK

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerleyişinde sınır yoktur. Zamanın ruhu, çağın ufku, dünyanın bugünkü durumu yelkenimizi şişiren rüzgar gibidir. Bu nedenle çok çalışıyoruz, nefes alır gibi mücadele ediyoruz. Parti olarak 10 yıllardır 2023’ün hayalini kuruyorduk. Son 1 yıl içinde bütün illerimizi dolaştık. Bütün ilçelerimiz ile kucaklaşmanın sıcaklığını iliklerimize kadar hissettik.

MANİSA’DA MİLLETİMİZİN HUZURUNA ÇIKACAĞIZ

Köy köy geziyor; davanın, varlığın onurunu bilmiş arkadaşlarla siyasi çalışmaları yoğunlaştırıyoruz. Hiçbir köyümüz bize uzak değildir. Köylerimiz övüncümüzdür. Bugüne kadar 256 köy ziyaretimizi gerçekleştirdik. Hafta sonu da Konya mitingimizi de yaptık ve Hz. Mevlana’nın torunlarıyla buluştuk. 23 Ekim 2022 Pazar günü de Manisa’da milletimizin huzuruna çıkacağız. Kendimize, davamıza, milletimize inanıyoruz.

YAZIKLAR OLSUN

Yabancıların karşısında el pençe durmak şerefli bir tavır değildir. Ergenler gibi video çalmak adamlık değildir, mertlik hiç değildir. Kılıçdaroğlu dersini tarihten değil Türkiye düşmanlarından aldığını gözler önüne sermiştir.Tek kelimeyle diyorum ki; yazıklar olsun.

8 SAATİN ESRARINI AÇIKLA

Kılıçdaroğlu’nun ABD’de ne yaptığı, kimlerin eline ve avucuna baktığı az çok bellidir. Kılıçdaroğlu’na soruyorum o gizemli 8 saat içinde neredeydin, kimlerle fiskos yaptın? Bu 8 saatin esrarını milletimize açıklamak zorundadır. Türkiye’de bulmadığını ABD’de aramak son çırpınışıdır.Kılıçdaroğlu, ABD’de FETÖ’cülerle görüşüp görüşmediğini, Pensilvanya’da mola verip vermediğini açıklığa kavuşturmak zorundadır.

İP’İN YOLU YOL DEĞİL

Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin hemen ardından ABD bileti alan İP’in yolu yol değildir. Sırayla ABD’yi tavaf etmeye başladırlar. Zillet İttifakı cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusunun yanıtını yanlış yerde aramaktadır.

TÜRKİYE SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Türkiye sahipsiz değildir, Türk milleti yarınsız ve çaresiz değildir. MHP dimdik ayaktadır, Cumhur İttifakı ezilenleri kucaklayandır. Muhterem milletvekilleri, BM Teşkilatı’nın yaptığı araştırmaya göre gıda yardımına muhtaç ülke sayısı 45’e ulaşmıştır. Daha güvenli, daha adil bir dünyaya ulaşmak için adaletsizliklerle, küresel çapta mücadele etmek insani bir görevdir. Küresel adalet ve merhametin kurumsallaşması, empati duygusunun işlevsel olmasıyla bir insan, bir medeniyet hakkıdır. Türkiye bu hakkı en fazla gözeten, saygı gösteren ülke mevkiine tırmanmıştır. Bir damla petrolü, bir metreküp gazı insan hayatından daha değerli gören bir sefil anlayış derhal terk edilmelidir.

NERESİ ZULÜM

Bu son yasama yılında milletimizin her derdiyle dertlenip çözüm yolları açacağız, haklı talepleri karşılayacağız. Basın kanunu AK Parti ve MHP’nin mücadelesiyle yasalaşmıştır. Hepinize teşekkür ediyorum. Zillet ittifakı 29’uncu maddeyi terörize ederek, sabote etmeye kalkışmıştır. Halk arasında endişe, korku yaratanlara cezai sorumluluk yüklemenin neresi hatalıdır. Yanlış bilgiyi yayanlara karşı tutum alınması neresi zulümdür.

ÇEKİÇ SUÇ UNSURU DEĞİL Mİ?

CHP’li bir vekil Genel Kurul’da çekiçle telefon kırmıştır. Çekiç suç unsuru değil midir? Kaleşnikoftan ne farkı vardır? Biz bunlara sessiz kalamayız, seyirci olamayız.

TAMAMI PALAVRA, ALDATMA

Yasayla korku ve baskı iklimi artacakmış. Muhalefetin sesi kısılmak istenmiş. Ucube bir başyapıtmış. Hak ve hürriyete pranga vuracakmış. Bu iddiaların tamamı palavra, aldatmadır. Yalancıların sızlanmasıdır. Nasıl olsa yalan haber yayamayacaklar dertleri bundandır. Yalan habere bel bağlamayanlar bundan rahatsız olmaz. Devletin, bölünmez bütünlüğünü savunan hiç kimse bu yasaya dudak bükmez. Dezenformasyon yasası rezaletin sosyal medya ayağına kilit vurmuştur. Mahşeri vicdan oh be demiştir.

Fotoğrafın hikayesi gözyaşlarına boğdu! ‘Hiç böyle olacağını düşünemezdim’
Adlarını koyduğu ikizlerini göremedi
Dendias, Türkiye’yi şikâyete gitti!
Putin’e kara haber: Rus savaş uçağı şehre düştü! Fotoğraftaki detay gözden kaçmadı
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir