Aydemir Akbaş itiraf etti! Beyhan Benek…

Türk sinemasının 86 yaşındaki usta ismi Aydemir Akbaş, meslektaşı Beyhan Benek ile ilk kez 1964 yılında nikah masasına oturmuştu. Ünlü çift, iki kez boşanıp üç kez evlenmişti. Geçtiğimiz aylarda ‘2. Sayfa’nın canlı yayın konuğu olan usta oyuncu, “Allah gecinden versin ama eşim Beyhan olmazsa 20’lik alırım. Lazımsa neden almayayım.‘20’ dedim ona takılmayın, 30-40 olur fark etmez. Öyle bir durum benim yaşama arzumu arttıracak. Genç biriyle evlensem 86 yaşında hayata bağlanırım” şeklinde konuşmuştu.

“NESİ YAKIŞMAZ?”

Bunun üzerine programın sunucuları Müge ve Gülşen, ‘Yakışmadı size. Zaten 20 yaşında birinin 86 yaşında biriyle evlenmesinin başka sebepleri vardır” diye tepki gösterdi. Akbaş ise “Nesi yakışmaz? O razıysa… Benim aklım için gelir. Evlilik sadece yatak değil, el ele tutuşmak diye bir gerçek var. Hem kadınlar erkeklerden erken çöküyor” demişti.

Aydemir Akbaş, sözlerine; “Beyhan’ın bundan haberi var tabii… Tek başına 80 yaşında adam ne yapacak, bir hayat arkadaşı seçse kötü mü? 60 yaşında birini ne yapacağım?” diye devam etmişti.

Aydemir Akbaş’tan şaşırtan Nebahat Çehre itirafı!

“BEYHAN’IN ÜZERİNE GÜL KOKLAMAM”

Ardından sözlerinin yanlış anlaşıldığını açıklayan Akbaş, “Ben Beyhan’ın üzerine gül koklar mıyım? Bunu aklınız alıyor mu? Hayatımda almam! Ben kadını hizmetçi olarak, bize bakması için alırım demek istedim” demişti.

“YALNIZ ÖLMEKTEN KORKUYORUM”

Aydemir Akbaş, bu açıklamalarından aylar sonra Tv8 ekranlarında yayınlanan ‘2. Sayfa’ programına katıldı. Yarım asırdan fazla süredir Beyhan Akbaş ile evli olan Aydemir Akbaş eşiyle ayrı yaşadıklarını anlattı.

“Yüzüne kezzap atılmış, bunun enteresan bir tarafı var mı?”

Eşinin demans hastası olduğunu açıklayan Akbaş, “Beyhan kız kardeşinde, hemşire nezaretinde kalıyor ben yalnızım. Evde korkuyorum. Şimdi endişe duymaya başladım bir şey olsa ne olacak. Geçenlerde ‘yaşlı adam evinde öldü, kediler yedi’ diye bir haber okudum. Bende KOAH var. Kalp falan yok ama kalbin ne yapacağı belli olmaz. Bu durum benim huzurumu kaçırmaya başladı” dedi.

“BEYHAN’I GÖRMÜYORUM”

Ünlü isim, “Çünkü biz Beyhan ile 60 senedir beraberiz. Otelde mi yaşasam diye düşündüm. Huzurevine mi yerleşsem dedim. Sonra düşündüm, çalışıyorum. Oradan gelip gitmek zor olacak” dedi ve ekledi:

Alıntı Metni

Akbaş, sözlerine; “Ben evimin dışında bir tek İbrahim’de (Tatlıses) kalmışımdır. Başka hiçbir yerde kalmamışımdır. Evde bir hizmetçiye tahammülüm yoktur. Ben eve kadın alamam. Beyhan ister. O kafasına kuruyordur ‘şimdi ne yapıyor’ diye” şeklinde devam etti.

“HAYATIMA BEYHAN’DAN BAŞKASI GİREMEZ”

Daha önceki ‘Beyhan olmazsa 20’lik alırım’ sözlerine açıklık getiren Akbaş, “Benim hayatıma Beyhan Hanım’dan başkası giremez, mümkün değil. Ben eşim Beyhan’a ‘birini alacağım’ desem, ‘genç ve güzel al’ der. Ben 86 yaşındayım, 87’ye gireceğim. Benim aklımda ne olabilir? Ben yaşamayı mı düşüneceğim, başka şey mi düşüneceğim?” ifadelerini kullandı.

PaYLaŞşşş