Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı tarihi 2022!

Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı tarihi 2022! – Son Dakika Haberleri İnternet

Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı tarihi 2022!

Günlerdir merak edilen asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak, sorusunun yanıtı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dakika açıklaması ile belli oldu. Erdoğan’ın “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. İnşallah kısa bir sürede müjde vereceğiz.” açıklamasının ardından, asgari ücret toplantı tarihi belli oldu. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2022’nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artış oranını görüşecek.

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI 2022 NE ZAMAN YAPILACAK?

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre içerisinde asgari ücret zammını açıklayacaklarını bildirirken, milyonlarca çalışan, görüşmeler sonucu zam oranının belli olacağı tarihe odaklandı. Gelen açıklamaya göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu 29 Haziran Çarşamba günü saat 14:00’te toplanacak. İşçi, işveren ve hükümetten 5’er temsilci olmak üzere 15 kişiden oluşan komisyon zam oranını görüşecek. Öte yandan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) toplantıya davet edilmişti.

MEVCUT ASGARİ ÜCRET 2022 NE KADAR?

Geçen yılın aralık ayında yapılan görüşmeler ile 2021’de brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira olarak uygulanan asgari ücret yüzde 50’lik artışla 2022 yılı için brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti.

Aile Destek Programı nedir, kimlere verilecek? Aile Destek Programı başvurusu e-Devlet!

Aile Destek Programı nedir, kimlere verilecek? Aile Destek Programı başvurusu e-Devlet!

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.