Anta Toros, Gülriz Sururi’nin vasiyetini açıkladı!

Kariyerinde hayat verdiği karakterlerin çoğunun kötü karakterler olduğunu belirten Anta Toros “Yanılmıyorsam bir iki tane iyi karakter oynadım. Tiyatroda daha normal insanlar oynadım ama dizi ve sinemada daha sivri karakterleri canlandırdım. Sanırım fizik, yüz yapısından dolayı oldu. İfademde sertlik var benim, ben bu şekilde düşünüyorum. Ya da alışkanlıkla akla geldim sanırım. ‘Bu rolü kim oynar?’ dediklerinde akıllarına geldim belki de. Bütün rollerimi sevdim. İyi olsun kötü olsun, o kadar severek oynadım ki. Hiç ayrım yapamam. Bir karaktere hayat kazandırıp, canlandırmak çok hoşuma gidiyor” dedi.

“PEŞİNDE KOŞTURMAKTAN TOPUKLARIM AŞINDI”

Usta tiyatrocu Misak Toros ile uzun yıllar mutlu bir evlilik yaşayan Anta Toros, kaybettiği eşiyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni
Sanatçılar gözyaşlarına hâkim olamadı

“GÜLRİZ SURURİ’NİN BANA BİR VASİYETİ VARDI”

Usta oyuncu Gülriz Sururi ile birlikte en uzun çalışan kadın oyuncu olan sanatçı, “Beni hem seviyordu, hem rahat oynuyordu benimle. Öne geçmeye çalışmam, bende öyle bir huy yoktu. Bana bir vasiyeti olmuştu. Fizik olarak da belki biraz andırıyor muydum, bilmiyorum. Bana ‘Filmimi yapacak olurlarsa sen oyna’ dedi. Öyle bir şey yapılmadı zaten. O kadar uzun yaşadı ki film yapmaya gerek kalmadan ben yaşlandım. Şimdi onu oynayacak oyuncu daha genç olmalı bence” şeklinde konuştu.

1962 doğumlu kızının yaşadığı tespit edildi

“SİNEMADA KEŞKE DAHA FAZLA FİLMDE OYNASAYDIM”

Çalışmayı çok sevdiğini dile getiren Anta Toros, “Genç, orta yaş, yaşlı hiç fark etmiyor. İşimi çok seviyorum. ‘Sinemada keşke daha fazla filmde oynasaydım’ diyorum. Sinemayı da çok seviyorum. Sinemanın keyfi ayrı, tiyatronun keyfi ayrı” dedi.

“HİÇBİR YAPTIĞIMDAN PİŞMAN DEĞİLİM”

Dünyaya bir daha gelse yine aynı şeyleri yaşamak istediğini vurgulayan sanatçı, “Çok mutluyum, bir daha dünyaya gelsem bir daha aynı şeyleri yapabilirim. Hepsinden ayrı zevk aldım. Evliliğimde çok iyi anlaştığım bir eşim vardı, o da büyük bir mutluluktu. Çocuklarımla da çok iyi günler yaşadım. Hayat bana çok kötü şeyler yaşatmadı, babamın ölümünün dışında. Eşimi biraz erken kaybettim. Yazık yani o çok kötü oldu ama onun dışında hiçbir yaptığımdan pişman değilim. Çok mutluyum istediklerimi yapabildim, her şeye rağmen” açıklamasını yaptı.

“MAKYAJI DA, KOSTÜMÜ DE ÖĞRENSİNLER”

Toros, oyuncu olmak isteyenlere de tavsiyelerde bulundu: ‘Genç oyunculara ne tavsiyen var?’ dediklerinde hep ‘Her şeyi öğrensinler’ diyorum. Makyajı da öğrensinler, saçı da öğrensinler, kostümü de öğrensinler. Onların oyununa yardımcı olacak unsurlar bunlar. Ben o kadar rahatım ki kendim yapıyorum ve çok mutluyum yaptığım için.

PaYLaŞşşş