Anketleri görünce çıldırdılar! Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun ‘uyuşturucu’ iddiasına tepki

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu.
İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:Aziz milletim, değerli milletvekili arkadaşlarım sizlerin şahsında AK Parti’ye gönül veren tüm vatandaşlarımıza buradan selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Grup toplantımızın ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyorum.

MAHİR ÜNAL İLE FARKLI ALANLARDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Grup başkan vekilimiz Mahir Ünal’ın görevinden affıyla boşaltılan yere Özlem Zengin’i teklif ediyoruz. Mahir Ünal’a yaptığı katkılar için teşekkür ediyorum. Kendisiyle farklı alanlarda yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz.Bu görevi üstlenecek Özlem Zengin kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığına da Balıkesir milletvekilimizi Belgin Uygur’u görevlendirdim.

MÜCADELEMİZ ONDAN ALDIĞIMIZ İLHAM İLE SÜRECEK

Bilindiği gibi Almanya’nın Solingen şehrinden 1993 yılı mayıs ayında milletçe içimizi yakan acı bir haber almıştık. Alman ırkçıları tarafından kundaklanan bir evde 5 vatandaşımız yanarak hayatını kaybetmişti. Bu saldırıda kızlarını ve torunlarını şehit veren Mevlüde Genç ablamız Avrupa’daki Türk ve Müslüman düşmanlığı ile mücadelemizin adeta sembolü haline gelmişti. Kendisi geçtiğimiz günlerde vefat etti. Bugün de Amasya’da ebedi yolculuğuna uğurlanıyor. Mevlüde Genç hanımefendiye Allah’tan rahmet dilerken, Avrupa’daki Türk ve Müslüman topluma giderek artan düşmanlık dalgası ile mücadelemizi ondan alacağımız ilham ile sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum.

AK PARTİ REKORA İMZA ATTI

Yarın 3 Kasım 2022 yani iktidara gelişimizin müjdecisi olan 3 Kasım 2002 seçimlerinin 20. yıl dönümü. Aziz milletimizin takdir ve teveccühü ile 3 Kasım 2002 yılında başlayan hizmet yolculuğumuzda 20 yıllık kesintisiz iktidarla bir rekora daha imza atmış oluyoruz. Girdiğimiz 15 seçimin tamamında demokrasi ve kalkınma yolculuğumuzun her adımında bizlerden desteğini, hayır duasını esirgemeyen necip milletimize tüm fertleri ile ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

ASRIN PROJELERİYLE ADIMIZI TARİHE YAZDIRDIK

Milletimizin tamamının hayat kalitesini yükselten hizmetlerimiz var. Dünyanın dört bir yanında da iz bırakan çalışmalar gerçekleştirdik. Bizden önce 80 senede yapılanların kat ve kat fazlasını gerçekleştirdik. Asrın projeleriyle adımızı tarihe yazdırdık.

GERİ ADIM ATMADIK

Savunma sanayimizi dışa bağımlılıktan kurtardık. Ülkemizi pek çok yenilikle tanıştırdık. Milli iradenin üzerinde yıllardır demokrasinin kılıcı gibi duran ne varsa hepsini tehdit olmaktan çıkardık. Kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolda geri adım atmadık. 20 yıllık tecrübenin ışığında ilk günkü aşkla Türkiye’ye hizmet yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

SEFERBERLİK BAŞLATIYORUZ

Milletimizden gördüğümüz sevgi seli bize daha çok çalışmak için heyecan veriyor. Geçtiğimiz hafta sonu da Türkiye Yüzyılı programını tanıtarak geleceğimizin vizyonunu paylaştık. Bu amaçla 81 ilimizde ve ilçelerinde milletimizin her bir ferdinin Türkiye’nin Yüzyılı ile ilgili düşüncelerini paylaşabileceği bir seferberlik başlatıyoruz. Bugüne kadar her işimizi nasıl milletimizle istişare içinde yürütmüşsek Türkiye Yüzyılı’nda da aynı yolu izleyeceğiz.

TÜRKİYE YÜZYILI’NIN İLK SOMUT ESERİ TOGG

Bu vizyonumuzun ilk somut eseri olarak gördüğüm Togg’u 29 Ekim’de banttan indirdik. TOGG vatandaşlarımıza verdiği umut yanında ülkemizi dünyada başarıyla temsil edecek. Kirli propagandalara aldırmadan hayali gerçeğe dönüştürmemizde katkısı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

YATIRIM KİM SEN KİM

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı’nı planlarken CHP ve yoldaşlarının nelerle uğraştığını sizler de takip ediyorsunuz. Her biri ayrı bir mutfak kültürü olan illerimizi ziyaret etmek, vatandaşın sofrasına oturmak varken, utanmadan, sıkılmadan 10 bin kilometre öteye sırayla hamburger turları düzenliyorlar. Bilmiyorum İngiltere’nin hamburgeri Amerika’dan daha mı iyi şimdi oraya gidecek galiba. Ardından Almanya’ya gidecek. Almanya’da hamburgeri bırak da orada döner var döner yersin. Şimdi de geçmişte renklere ayırarak son dönemde çete diye itham ederek şevklerini kırdığı, önlerini kestiği kendi yatırımcılarımızdan özür dilemeden güya Londra’ya temiz yatırımcı aramaya gidiyormuş. Daha düne kadar dört farklı dilde uluslararası yatırımcıları açıkça tehdit eden sanki kendisi değilmiş gibi çıkmış bugün yatırımdan bahsediyor. Yatırım kim sen kimsin.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİMİZLE KARŞILIK VERDİK

Ülkenin gerçeklerinden kopuklukları, Türkiye’de ne olduğunu ülkemizin nereye geldiğini, hangi meseleleri açtığını dahi bilmeyen seviyedeler. Öyle ki bizim uğruna ömrümüzü verip kendilerine rağmen çözüme kavuşturduğumuz başörtüsü konusunu kabuk bağlamış yaraları deşme pahasına bir gece yarısı tekrar gündeme taşıdılar. Bunu da içerisinde türlü sinsiliklerin, tuzakların, sapkınlıkları meşrulaştıran belirsiz ifadelerin olduğu bir yasa teklifi ile yaptılar. Biz de CHP ve şürekasının bu oyununa başörtülü ve başı açık tüm kadınlarımızın kılık-kıyafet özgürlükleriyle birlikte ailenin korunmasını esas alan Anayasa değişikliği teklifimizle karşılık verdik.

BAŞÖRTÜLÜ ADAYLARINI KOY DA GÖRELİM

Bu aralar başörtülü hanım kardeşlerimize maşallah rozet takma yarışına girdi. Önümüzdeki seçimlerde başörtülü aday da çıkarırlarsa şaşırmayın. Buna yönelik adımlar atacaklar. Bugüne kadar niye yoktular? Çünkü onların cibiliyetinde bu yok. Ruhlarında böyle bir şey yok. Daha düne kadar genel başkan yardımcısı sıfatıyla partinizde olan hanımefendinin ikna odalarında kızlarımıza neler çektirdiğini siz nerelere kaçıracaksınız? Bunları nasıl yok farzedeceksiniz? Üniversitelerimizin kapısında kızlarımızın başörtülerini açtıran siz değil miydiniz? İşte o hanım ikna odalarının kurucusu kızlarımıza az mı çektirdi? Bizim polis kardeşlerimizi de acımasız bir şekilde kullandılar. Kızlarımızın başlarından başörtülerini çekip alarak onlara zulüm ettiler. Bunları sen bize nasıl unutturacaksın? Bay Kemal biz bunları unutmayız. Bütün bunlara rağmen sıkıysa önümüzdeki seçimde hadi bakalım başörtülü adayları koy. Seni de görelim. Bak HADEP koydu, hadi sen de koy. Sizin ağababalarının Meclis’ten başörtülü kadınları atma peşindeydi. Biz bu hakkı eninde sonu aldık. Bize millet bu görevi verdi.

HALK OYLAMASI DAHİL ADIMLARI ATMAYA HAZIRIZ

Bugün tamamlanan görüşmelerin ardından teklimizi Meclis’e vereceğiz. Teklif görüşmeleri başlayınca kimin demokrasiden, aileden yana olduğu görüşülecektir. Bu teklif muhalefet için de bir turnusol kağıdı olacak. Bir teklifim var. Halk oylaması da dahil diğer adımları atmaya biz varız.. Meclis’te gereken çoğunluk oluşmazsa son söz milletimiz olacaktır. 2023 seçimlerine sayılı aylar kalmışken şimdiden telaşa kapıldıkları anlaşılıyor.

SALDIRI CHP’NİN GERÇEK YÜZÜNÜ ORTAYA KOYDU

Tuzla belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Orada yapılan linç girişimi CHP’nin gerçek yüzünü ortaya koymuştur. O tesisler benim belediye başkanlığım dönem yapılmış tesis. Şimdi bunları yeniden açma gayretine girerek hava yapıyorlar. Bunlar hazıra da konamazlar. Siyasi rekabeti, siyasi husumet olarak gören bu faşişt grubu milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

YARGI KARARLARINI ELEŞTİRMEK BAŞKA, SALDIRMAK BAŞKA

Aynı şekilde Yalova’da yargıya yapılan saygısızlık bunların karakterini ortaya seren bir diğer örnektir. Sen nasıl milletvekilisin? Yargının temsilcilerine bu şekilde hakaret mi olur? Anayasada bunlarla ilgili yasal düzenlemeler belli. Takipçisi olacağız. Bunların hesabı sorulacak. Yalova’daki utanç tablosunun müsebbipleri konusundan gerekenler yapılmazsa, güçler ayrılığı ilkesi derin bir yara almış olacaktır.

ANKETLERİ GÖRÜNCE ÇILDIRDILAR

Bu zatın önceki gün bizi uyuşturucu satıcılarıyla aynı cümle içinde kullanarak sergilediği kepazelik tüm sınırların aşıldığının göstergesidir. Hesabını hukuk önünde soracağız.Dikkat ederseniz bu tür akıl dışı ithamlar 15 Temmuz sonrası yoğunlaştı, bugünlerde çılgına döndü. Kamuoyu araştırmaları masanın etrafındakileri çılgına çeviriyor.Daha çok çıldıracaksınız. Yeter ki biz çalışmaya devam edelim.

VİCDANSIZA BAK YA

Yeni yapısıyla emniyet ve jandarma teşkilatımız uyuşturucu ile mücadelede de tarihi başarılara imza atmaktadır. Sadece geçtiğimiz yıl 198 bin uyuşturucu olayına müdahale eden kolluk güçleri 153 bin kişiyi yakalamış, 22 binden fazlası da tutuklanmıştır. Uyuşturucu ticaretine dünyadaki en ağır cezaları veren ülkelerin başında biz geliyoruz Bay Kemal. Adam ne diyor: Biz cari açığımızı uyuşturucu satışı ile kapatıyormuşuz. Vicdansıza bak ya, bu ne akıl ya, sen kendinde misin?

BU BELA İLE DÜNYANIN BAŞI DERTTE AMA SENİN DE BAŞIN DERTTE

Kimyevi bir uyuşturucu olan metamfetamin, bunu gayet iyi biliyormuşsun galiba öyle bir şeyler duydum, bu bela ile dünyanın başı dertte ama senin de başın dertte. Akıl sahibi olan tüm muhalefet gruplarına sesleniyorum birilerinin kendi siyaset açığını uyuşturucu ile kapatmak istediği de kesindir.

ÜLKEMİZDE ÇARKLAR DÖNÜYOR

Avrupası’ndan ABD’sine kadar dünya en yüksek enflasyon rakamlarıyla boğuşurken ülkemizde ekonominin çarkları dönüyor. Yeni ekonomi modelimiz meyvelerini veriyor. ihracatımız rekor kırarken, istihdam da 31 milyonla tarihimizin en iyi seviyesine ulaştı. Avrupa dahil pek çok ülke yaklaşan kış şartlarıyla birlikte kendilerini enerji kıtlığına hazırlarken biz içimiz rahat bir şekilde geliyoruz. Türkiye artık doğalgazda bir hub, enerjide bir hub. Avrupa’ya bizim üzerimizden enerji ihracı doğdu. Tahıl koridoru çalışıyor. Rusya-Ukrayna krizinde dengeli politikamızı eleştirenler şimdi bizi örnek alıyor.

DÜNYA DA FAİZ İNDİRMEYE BAŞLAYACAK

Faizleri düşürerek üretimi destekleme planımızın isabetli olduğu görülüyor. Birçok kurum bizim enflasyon ile faiz arasında kurduğumuz sebep sonuç ilişkisine hak veriyor. Yılbaşından sonra göreceksiniz, dünya da faizi indirmeye başladıklarını göreceksiniz.

MAZOT VE GÜBRE ÖDEMELERİ ÖNE ÇEKİLDİ

Çiftçilerimze yaptığımız destekleme sistemini değiştirdik. Ödemeleri öne çekiyoruz. Hububat üreten çiftçilerimize destekleri bu yıl içinde ödemeye başlayacağız. Mazot ve gübre desteklerinin öne çekilmesiyle, çiftçilerimiz zorlanmadan üretim yapabilecekler. Bunları her zeminde anlatacaksınız. Buzağı başına verilen temel desteği 500 liraya yükselttik. Tarımsal destek bütçemizi 1,8 milyar liradan 34 milyar liraya çıkardık. Dijital dönüşüm hamlelerimize de devam ediyoruz. Üreticilerimiz desteklemeler için başvurularını elektronik devlet üzerinden yapabiliyor. 400 binin üzerinden çiftçimiz çiftçi kayıt belgesini oluşturdu. Kooperatif marketlerimiz üretici ile tüketiciyi buluşturuyor. 1335 olan market sayısını en kısa sürede 2000’in üzerine çıkaracağız.

TAHIL KRİZİ AŞILDI

Yeni bir müjde de şu Sayın Putin ile yaptığımız görüşme üzerine Sayın Şoygu, Sayın Akar’ı arayarak bugün saat 12’den itibaren tahıl sevkıyatının devam edeceğini açıkladı. Öncelikle Afrika’nın fakir ülkelerine bu koridoru işletecek, Cibuti, Sudan’ı ele almayı tavsiye etti bunu da yapacağız.

ERDOĞAN, PUTİN’İ NASIL İKNA ETTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısı sonrası soruları yanıtladı. Rus lider Putin’i nasıl ikna ettiği sorusuna yanıt veren Erdoğan, “Onu biraz bana bırakın, önce Bıden’a sonra size anlatacağım.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu: ABD’nin terazisi bozuldu, kendilerini uyardık
Dünyayı sarsan füze! ABD savaş uçakları yıldırım gibi havalandı
Enflasyon rakamları yarın açıklanıyor! Asgari ücret ve emekliye ne kadar zam yapılacak?
PaYLaŞşşş