Amerika ve Avrupa sizi kurtaramaz

ANKARA Milliyet – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

MÜLTECİLERE KAPANAN KAPILAR PKK’LILARA AÇILDI: Akdeniz’in bugün gerilimle, enerji rekabetiyle, son dönemde de göçmen ölümleriyle anılmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Batılı ülkeler tam 11 yıldır bu ölümlerin önüne geçmek yerine yaşanan trajediler karşısında üç maymunu oynamayı tercih etti. Mültecilere kapanan kapılar, insanımızı katleden PKK’lı teröristler ile FETÖ’cü alçaklara sonuna kadar açıldı. Suriye ve Kuzey Irak’taki terör yuvaları başlarına yıkıldıkça terör örgütü mensupları kimi ülkelerde kendilerine alenen yeni kamplar kuruyor. Bize komşuluk hakkından bahsedenlerin bu insanlık ve demokrasi düşmanlarına göz yummaması gerekir.

BARIŞ VE HUZUR İSTİYORUZ:Türkiye olarak Ege ve Akdeniz’in ne insan kanıyla ne gözyaşıyla ne de husumetlerle kirletilmesini asla tasvip etmiyoruz. Biz tüm kalbimizle barış, huzur istiyoruz. Kendi vatanımızla birlikte bölgemizde istikrar ve güven istiyoruz. Anlaşmazlıklarımızı uluslararası hukuk temelinde hakkaniyete uygun biçimde diyalog ile çözmek istiyoruz. Biz ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz. Milletimizin ve Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimizin Mavi Vatan’daki çıkarlarını sonuna kadar savunmaktan asla çekinmeyiz.

ZAĞARLIK YAPMAYACAĞIZ: Birileri İzmir’in Yunan’dan kurtuluş gününü Osmanlı’ya hakaret günü haline getirirken biz vizyoner projelerle ecdadımıza layık olmaya çalışıyoruz. Birileri Sultan Abdulhamid Han’a aleni düşmanlık ile siyasi prim peşinde koşarken, biz atalarımızın tamamına hürmet gösteriyoruz. Birileri Batı’ya öykünüp kendi ecdadına küfrederken, biz hiçbir komplekse kapılmadan tüm değerlerimize sahip çıkıyoruz. Zulmü alkışlamayacak, zalimi sevmeyecek, gelenin keyfi için geçmişe sövenlerden olmayacağız. Hele hele 3-5 soysuzun ardında asla zağarlık yapmayacağız. Zağarlık, köpeklik demektir.

KENDİNİZE GELİN: Yunanistan’ı kışkırtarak üzerimize salanların niyetlerini gayet iyi biliyoruz. Karası, denizi ve havasıyla ülkemiz savunmasından taviz vermeyecek ama vaktimizi, enerjimizi, dikkatimizi dağıtmaya yönelik kirli senaryolara da pabuç bırakmayacağız. Bir yandan hadsizlere haddini bildirirken hedeflerimizden kesinlikle sapmayacağız. Batı Trakya’ya ve adalara yığılan silahlar bizim için bir anlam ifade etmez. Çünkü bizim gücümüz ve imkânlarımız bunların çok ötesindedir. Ama bu durumun söz konusu ülke için gizli bir işgal anlamına geldiğini de hatırlatmak isteriz… Yunanistan’a, başbakanına, cumhurbaşkanına hatırlatmak isteriz: Kendinize gelin. Amerika’dan, Avrupa’dan sizlere gelen destekler zannediyor musunuz sizi kurtarır? Kurtarmaz. Sadece patinaj yaparsınız, başka bir işe yaramaz.

‘Takoz muhalefet en büyük talihsizlik’

2023’e yaklaştıkça, tek sermayeleri yalan ve iftira olan muhalefet kanadının farklı yollara tevessül edeceği anlaşılıyor… CHP ve şürekası ne hizmet eder ne de hizmet edene izin verir. Sadece son iki haftada yaşananlar bile bizimle ‘altılı masa’ denilen hilkat garibesi arasındaki vizyon ve ufuk farkını göstermeye yeterlidir. Bu dönemde, Türkiye’nin en büyük şansı, AK Parti ve Cumhur İttifakı varken, en büyük talihsizliği de bu takoz muhalefetidir. İnşallah 2023 seçimleri, ülkemizdeki pek çok dönüm noktasıyla birlikte takoz siyasetinin de çöp sepetine atıldığı bir milat olacaktır.

KAZANACAĞIZ: Şu üç şeyi yapmaktan asla geri durmayacağız. Birincisi, 20 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma atılımlarıdır. İkincisi, gencinden yaşlısına her kesimden insanımızın hayatına dokunan eser ve hizmetlerimizdir. Üçüncüsü, muhalefet sadece lafla vakit öldürürken, 2053 vizyonuyla ülkemizin geleceğine dair hayali, programı ve projesi olan tek siyasi hareket olduğumuzu anlatmamızdır.

‘Batı’yı büyük endişe sardı’

ABD’den Avrupa’ya pek çok ülke son 40-50 yılın en yüksek enflasyon rakamlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyor. Bu ülkelerde yaşayan herkes yüzde 8-9 oranında açıklanan rakamlarla gerçek enflasyon oranları arasındaki devasa farkı gayet iyi biliyor. Kış yaklaştıkça özellikle Batı dünyasını büyük bir endişe ve korku sardı.

KÖS KÖS OTURUYORLAR:Dışarıdan aldıkları talimatlarla bizim dengeli tavrımızı eleştirenler şimdi bizi takdir ve taltif etme mecburiyetinde kalıyor. ‘Türkiye yalnızlaşıyor, dünyadan kopuyor’ diyerek feveran edenler şimdi kuyruklarını kıstırıp kös kös oturuyor.

‘Ellerinde dökülen kanların izi var’

Mersin’de PKK’lı alçaklar bir polisimizi şehit etti, bir polisimizi yaraladı. Hamdolsun teröristler anında hak ettikleri karşılığı bularak ‘ila cehenneme zumera’ kavuştular. Bu teröristlerin hangisinin izini takip ederseniz edin ucu ya HDP’ye, ya CHP’nin gazeteci, siyasetçi, sivil toplum temsilcisi diyerek sahip çıktığı kesimlere ya da batı ülkelerine çıkar. HDP’yi allayıp pullayarak meşrulaştırma ve iktidara ortak etme peşinde koşanların ellerinde, yapılan her terör saldırısında dökülen kanların izi vardır, olacaktır. Aynı durum Batılı ülkeler için de geçerlidir. Kandil’i, Suriye’yi başlarına yıktığımız teröristlerin Batı ülkelerinden giderek daha fazla himaye görmesi her şeyden önce bu devletlerin kendi huzurlarına ve güvenliklerine yönelik bir tehdittir.

PREVEZE MESAJI!

Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türk denizcilik tarihinin dönüm noktalarından Preveze Deniz Zaferimizin 484’üncü yıl dönümünde Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa ve tüm kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum. Mavi Vatan’da ve dünyada fedakarca görev yapan Deniz Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını tebrik ediyorum” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da yayımladığı mesajda, Preveze Deniz Zaferi’nin denizcilik tarihinin en müstesna zaferlerinden olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Deniz Kuvvetleri’miz; Ege’de, Doğu Akdeniz’de, Kıbrıs’ta ve Karadeniz’de hak ve menfaatlerimizi korumakta; ulusal ve uluslararası deniz tatbikatlarını başarıyla icra etmekte, aynı zamanda dünyanın çeşitli denizlerinde üstlendiği uluslararası görevlerle şanlı bayrağımızı şerefle dalgalandırmakta, bölge ve dünya barışına önemli katkılarda bulunarak asil milletimizin gururu olmaktadır. Tüm bu faaliyetlerdeki üstün başarılarından dolayı Deniz Kuvvetleri’mizin tüm personelini tebrik ediyor, yıl dönümü vesilesiyle başta Preveze Deniz Zaferinin mimarı Barbaros Hayrettin Paşa olmak üzere Mete Handan Sultan Alparslana, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten günümüze kadar şanlı ordumuzun ve donanmamızın bu seviyeye ulaşmasında emeği geçen tüm komutanlarımızı ve devlet büyüklerimizi saygıyla anıyorum.”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir