Amber Heard, Avustralya’da ‘yalancı tanıklık’ ettiği iddiasıyla hala soruşturma altında

11 yıl önce birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde aşk yaşamaya başlayan Johnny Depp ve kendisinden 23 yaş küçük Amber Heard’ün ilişkileri önce nikah masasına, ardından da Hollywood’un en uzun süreli hukuk savaşına uzandı. 2017’de olaylı şekilde ayrılan çift, ilişkinin perde arkasına dair mesajların ve fotoğrafların ortaya döküldüğü mahkemede birbirini suçladı. Altı hafta boyunca tüm dünyanın gözünü çevirdiği davada karar, 1 Haziran’da çıktı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

‘Ses çıkardığım için bana olanlara bak’

ANLAŞMAYA VARAMADILAR

Johnny Depp ve Amber Heard’ün avukatları, sona eren olaylı karalama davasının ardından aktrisin eski eşine borçlu olduğu tazminatın azaltılmasını sağlayabilecek anlaşmaya varamadılar ve böylece; uzun ve maliyetli olabilecek bir temyiz sürecinin zeminini hazırladılar.

Yargıç Penney Azcarate, Depp ve Heard’ün katılmadığı mahkemede eski çiftin karalama davasında jürinin verdiği kararı kesinleştirdi.

New York Post’da yer alan habere göre; 36 yaşındaki Heard’ün bir sözcüsü, ‘Aquaman’ aktrisinin temyize gitmeyi planladığının sinyalini verdi:

Alıntı Metni

‘YALANCI TANIKLIK’ SORUŞTURMASI

Tüm bunların ardından davayı kaybeden Amber Heard, Avustralya’da başka bir yasal savaşla karşı karşıya kalabilir. Heard, 2015 yılında Depp ile Queensland’e gelişinde yapılan mahkeme işlemleriyle ilgili olarak ‘devam eden’ bir ‘yalancı tanıklık’ soruşturmasının konusu oldu.

Depp ‘Karayip Korsanları’ filmini çekerken ülkede bulunan çiftten Heard; Yorkshire teriyerleri Pistol ve Boo’yu ABD’den getirdiğini bildirmeyerek, Avustralya’nın katı karantina ve biyogüvenlik yasalarını çiğnedi.

36 yaşındaki aktris, o yılın Temmuz ayında köpekleri yasa dışı olarak getirmekle suçlandı. ET Canada’nın bildirdiğine göre; Heard, Gold Coast’ta bulunan mahkemede seyahat belgelerinde tahrifat yapmakla ilgili suçunu kabul edince, dava kapatıldı.

‘Amber Heard’ün ödeyeceği tazminattan feragat edebilir!’

DAVANIN DEVAM ETTİĞİ DOĞRULANDI

Ancak DailyMail’de yer alan habere göre; Avustralya Tarım, Su ve Çevre Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, Amber Heard’ün 2015 yılında iki köpeğini Avustralya’ya yasadışı olarak getirmesiyle ilgili mahkeme işlemleri sırasında ‘yalancı tanıklık’ ettiği iddialarının araştırıldığını söyledi. Sözcü, davanın devam ettiğini doğruladı.

Heard ve Depp, 2016 yılında eylemlerinden pişmanlık duyduklarını ifade ettikleri bir video da çekerek, köpeklerini yasa dışı bir şekilde getirdikleri için özür dilemişlerdi. Görüntüler sosyal medyada geniş çapta ilgi görerek alay konusu olmuş ve çiftin bazı hayranları, ikilinin kaçırılmış ve fidye için tutulmuş gibi göründüğünü söylemişti.

“PARASIZ KALDI”

Öte yandan ünlü isme yakın bir kaynak, 36 yaşındaki aktrisin ‘beş parasız kaldığını’, ‘Hollywood’daki kariyerinin sona erdiğini düşündüğünü’ ve ‘kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını’ iddia etti.

Heard, avukatı aracılığıyla Depp’e ödemesi gereken milyonlarca dolarlık tazminatı karşılayamayacağını da itiraf etti. Ünlü ismin avukatı Elaine Bredehoft, aktrisin bu tazminatı ödeyecek maddi güce sahip olup olmadığı sorulduğunda, “Hayır, kesinlikle yok” cevabını verdi.

İKİ FİLMDE ROL ALMASI BEKLENİYOR

Bir süredir kızı Oonagh Paige ile zaman geçirmek için setlere ara vermiş olsa da Heard’ün, henüz aktris dışındaki oyuncu kadrosu açıklanmayan ‘Run Away With Me’ ve kadrodaki en tanınan isimin kendisi olduğu ‘In The Fire’ adlı iki filmde rol alması bekleniyor.

Amber Heard kariyerini geri kazanabilecek mi?
PaYLaŞşşş