Altın gençler ödüle doymuyor

Demirören Medya’nın sponsoru olduğu Golden Horn Robotics takımı; Amerika Birleşik Devletleri başkenti New York City’de 6-8 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen ve 50 takımın katıldığı yarışmada Team 694-Stuypulse ve Team 1796 Robotigers ittifakıyla “Robot Performans Şampiyonluğu”nu kazandı. Finale kadar 13 maç yapan Golden Horn’lu ittifak, büyük çekişmeye sahne olan 3 maçlık final ayağının ‘tie break’ maçındaki başarılı performansıyla Winner Ödülünü kazanarak aynı sezonda ikinci kez Houston FirstChampionship’de ülkemizi temsil etme hakkını elde etmiş oldu. Ödüle doymayan Golden Horn Robotics ekibi, teknolojiyi sosyal fayda için kullanmanın yanı sıra diğer takımlarla kurduğu iş birliği ve verdiği mentorluklarla, birlikte çalışma ve birlikte başarma ruhunu gösterebilenlerin kazandığı “Duyarlı Profesyonellik” ödülünün de sahibi oldu.

Golden Horn Robotics Team aynı zamanda Mart ayında İstanbul’da düzenlenen First Robotics Competition yarışmasında Engineering Inspiration ödülü kazanmış ve böylece Nisan ayında Houston’da düzenlenecek yarışmada ülkemizi temsil etme hakkı da kazanmıştı.

Dean’s List finalistleri arasına giren Zeynep ülkemizi gururlandırdı

Demirören Medya’nın sponsoru olduğu Golden Horn Robotics takımının başarıları bunlarla sınırlı kalmıyor. Saha içi örnek tavırları, mücadeleci ruhu ve üstün performansıyla dikkat çeken Golden Horn Robotics takımının eş kaptanı Zeynep Ada Şengün; New York Regional’da, iz bırakarak çevresine ilham olan etkili takım liderlerini onurlandıran “Dean’s List” ödülü için finalist olmaya hak kazandı.

Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi olan Zeynep Ada Şengün de 19-22 Nisan’da takımıyla birlikte, bölgesel turnuvalardan gelen diğer Dean’s List adaylarıyla finalde rekabet edecek.

St. Pulcheire Fransız Lisesi Robotik takımı SPARC-5665 da Houstan’a gidiyor

New York Regional’a Türkiye’den katılan St. Pulcheire Fransız Lisesi Robotik takımı SPARC-5665 ise turnuvanın en prestijli ödüllerinden “Impact Award”a layık görülerek Houston’da ülkemizi temsil etmeye hak kazanan diğer bir Türk takımı oldu. Impact Award, günümüz gençliğini daha fazla bilim ve teknoloji lideri olmaya teşvik eden takımlara verilen bir ödül olma özelliği taşıyor.

PaYLaŞşşş