Alper Saldıran’dan Konya’daki vahşete tepki: O gün sosyal medyayı kapatmak istedim!

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak öldürdüğü görüntüler Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Türkiye’nin dört bir yanından hayvanseverler barınak önüne gelerek yaşanan katliama tepki göstermişti.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA: AÇIĞA ALINDILAR

Konya Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan son açıklamada, “Rehabilitasyon Merkezimizde yaşanan olay gece tüm yönleriyle incelenmiş. Sabahın erken saatlerinde ilgililer ivedilikle açığa alınmış sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelileri gözaltına almıştır” ifadeleri yer almıştı.

“BİR CANIMIZI KAYBETTİK”

Geçtiğimiz akşam Greenart/Vahdet Erdoğan’ın yapımcılığını üstlendiği, 9 Aralık’ta vizyone girecek olan ‘Sil Baştan Kaynanam’ filminin kutlama yemeği; önceki gün ‘CZN Burak’ olarak bilinen Burak Özdemir’in restoranında yapıldı. Keyifli anlar yaşanan toplantıda, oyuncuları basın mensuplarıyla bir araya gelerek röportaj verdi.

Filmde kendilerine eşlik edilen Sivas kangalından bahsederken Konya’daki vahşete de değinen oyuncu Algı Eke, “Geçen gün yaşadığımız gibi elim olaylar konusunda beni kendi içimde rahatlatan tek şey, artık sosyal medyanın gücüyle olayların çok çabuk yayılıp çözümlenmesi. Bir canımızı kaybettik ama belki binlercesi kurtulacak. Filmimizde Sivas’ın simgesi kangal köpeği yer alıyor, izleyeceksiniz. Gücü üç katımız ama davranışları fino gibiydi. Filmimizin uğuru olur inşallah” temennisinde bulundu.

Konya’da barınakta yaşanan vahşete Datça’dan kınama

“EN BÜYÜK BEDDUALARI EDİYORUM ONLARA”

Alper Saldıran da yaşanan olaydan bahsederek; “Ben o gün gerçekten sosyal medyayı kapatmak istedim. Kendinden güçsüz bir varlık söz konusu ve bu hayvanın bir canı var, sen mi yarattın ki alıyorsun? İçimden en büyük bedduaları ediyorum onlara. Umarım empati kursunlar diye, öyle şeyler yaşarlar ve gözlerinin önüne o hayvanların o anki halleri gelir” sözleriyle tepki gösterdi.

“ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE BULUŞTU DİYE YAZIN”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Akmerkez’de görüntülenen ve ayaküstü gazetecilerle konuşarak projelerinden bahseden Alper Saldıran, “Bu hafta sinema filmimiz gösterime giriyor. Sonrasında tiyatro var, başka bir projem daha var. Yoğun bir iş temposu içindeyim” demişti.

Ünlü oyuncu,“Hava soğuk diye arkadaşı ile alışveriş merkezinde buluştu diye yazın” diyerek gülmüştü. Saldıran, kameralara poz verdikten sonra alışveriş turuna devam etmişti.

Alper Saldıran: Abuk subuk insanlar türedi
PaYLaŞşşş