Allah göstermesin eski Türkiye’ye döneriz

Gülden Çoktan –Zeytinburnu Millet Bahçesi ve Buz Adası’nın açılış törenine katılan Erdoğan emeği geçenlere teşekkür etti.

Zeytinburnu’nda toplu konut ve kentsel dönüşümde önemli adımlar atıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı, “Biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda ‘İlk evim, ilk iş yerim’ adıyla 500 bin konut, bir milyon arsa, 50 bin iş yeri hedefiyle yeni bir kampanya başlattık. Türkiye’ye bugüne kadar 1 milyon 170 bin sosyal konutu kazandırmış bir hükümet olarak inşallah bu kampanyayla milyonlarca vatandaşımızı ilk defa ev sahibi yapacağız” diye konuştu.

‘Ancak turist olursun’

Erdoğan, Kazakistan’dan önceki gün döndüğünü, yakında Özbekistan’a gideceğini, ardından da Endonezya’da G-20 zirvesine katılacağını belirterek, “Bizim bu gidişlerimiz, birilerinin gidişlerine benzemez” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu CHP bu bay Kemal. Bay Kemal sen bizim Türkiye’de, Türkiye dışında kazandırdığımız eserlerle ancak turistik seyahat yaparsın. Şöyle 12 tane belediyen var. 13 tane Büyükşehir olarak belediyen var. Sen o büyük şehirlerde ne yaptın? Ne yapıyorsunuz? Bunu söyleyin” dedi.

‘CHP, çöp, çukur, çamur’

Eser ve hizmet siyaseti yaptıklarını tekrarlayan Erdoğan şöyle devam etti:

“Yıllarca tek parti faşizminden vesayetin iliğini sömürmesinden, darbecilerin hakkını, hukukunu gasp etmesinden bizar olmuştur. Biz hükümete geldiğimiz günden itibaren gerçekleştirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla işte bu makus tarihi değiştirdik. Önce ülkemizi hayata geçirdiğimiz asırlık eser ve hizmetler sayesinde 2023 hedefleriyle buluşturduk. Ardından milletimizin önüne, gençlerimize bırakacağımız en büyük miras olarak gördüğümüz 2053 vizyonumuzla çıktık. Şimdi de Türkiye Yüzyılı ile tüm bu yatırımları taçlandırıyoruz. Ülkenin dünkü meselelerini çözen irade olarak bu CHP nedir? Çöp, çukur, çamur.”

Millet Bahçesi ve Buz Adası’nın açılışına BakanMurat Kurum ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da katıldı. – Cemal Yurttaş Milliyet

‘Tarihi fırsatı kaçırırız’

1994’te Belediye Başkanı seçildiğinde İstanbul’u çöp, çukur ve çamurdan kurtardıklarını söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bilesiniz ki yarın da şu andaki sıkıntıları aşacağız. İşte bunun için diyorum ki, gelin 2023’te Türkiye yüzyılının önünü hep beraber açalım. Türkiye yüzyılını ülkemizin lokomotif şehri İstanbul’la birlikte tasarladık. İnşallah birlikte inşa edeceğiz. Bunun için sizlerden 2023’te tercihinizi çok dikkatli yapmanızı istiyorum. Kardeşlerim Allah göstermesin eski Türkiye’nin kavga, kaos, kriz, istikrarsızlık, güvensizlik günlerine dönersek bu tarihi fırsatı kaçırırız. Ne kendimize ne de evlatlarımıza karşı böyle bir vebalin altına giremeyiz.”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir