Aile Bakanlığı müjdeyi duyurdu! Her ay 600 TL ile 7.200 TL arasında ödeme yapılacak. Başvuruları hemen e-Devlet’ten yapın İşte şartlar!

Aile Bakanlığı her ay ödeme yapacak. Ödemelerin miktarı 600 TL ile 7 bin 200 TL arasında olacak. Temmuz ayında başvuru yapanlar ödemelerini çoktan almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Erdoğan yaptığı açıklamasında ödemeler ile ilgili bilgileri vermişti. İhtiyaç sahibi ailelere Aile Destek Paketi projesi kapsamında aylık 600 TL ile 7 bin 200 TL arasında net para yardımı yapılacağı belirtildi.

KİMLER BU ÖDEMEDEN YARARLANABİLECEK?

Türkiye Aile Destek Projesi kapsamında ödemeler vatandaşların hesaplarına yapılmaya başlandı. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te birinden az olması durumunda başvuruların kabul edileceği belirtildi. Aynı zamanda ödemelerden emekliler ve asgari ücretlilerin de yararlanacağı açıklandı.

ÖDEMELER YILLIK 7 BİN 200 TL’YE KADAR ÇIKACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yardım programı ile ilgili yaptığı açıklamada ödemelerin hanelerin gelir durumuna göre yapılacağını söyledi. Yani aylık 450, 550, 600 TL olarak farklı tutarlarda hesaplara ödeme yatacak. Yıllık olarak bu tutarlar 5500 TL ve 7200 TL arasında değişecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru detayları da açıklandı. Buna göre Bakanlık başvuruların e-Devlet üzerinden kabul edileceğini söyledi. Dar gelirli ailelerin dışında asgari ücretliler ve emekliler de bu programa başvuru yapabilecek.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir