Aile Bakanlığı Başvuru yapan herkese 995 TL para! Başvurular resmen başladı PTT’den paranızı hemen alabilirsiniz!

Dar gelirli ailelere yönelik yapılan ödemelerin devam ettiği belirtilerek elektrik doğalgaz, gıda yardımlarının yanı sıra şimdi de kira yardımı yapılmaya başladığı ifade edildi.

Destek ödemelerinin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldığı ve kira ödemelerini yapamayan ve zorlanan vatandaşlar için destek ödemesi başlatıldığı vurgulandı.

E-DEVLETTEN BAŞVURUN

Konu ile ilgili olarak destek ödemelerinden yararlanmak için E-devlet sistemi üzerinden başvuru yapılması gerektiği belirtildi ve kira ödemelerinin ise illere göre değişiklik gösterdiği kira yardımından kimlerin yararlanabildiği paylaşıldı.

1.500 LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli aileler için de devlet tarafından ödenen sosyal yardımlar dikkat çekerken ekonomik açıdan zorluk çeken ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kira yardımı yapıldığı ifade edildi. Bu ödemeler ise 12 ay boyunca devam edeceği aktarılarak ödemelerin 1.500 TL’ye kadar çıktığı ifade edildi. Bakanlık tarafından yapılan ödemeler ise illere göre değişiklik gösteriyor.

ARANAN ŞARTLAR

Kira yardımından yararlanmak isteyenlerde bazı şartlar arandığı ifade edildi. Bu şartlar ise şöyle:

Sigortalı olmamak

Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak

Mal varlığına sahip olmamak

Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak

Düzenli bir gelire sahip olmamak

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir