Acele eden parasını alır! Aile Bakanlığı’ndan Çocuğu olan ailelere müjdeli haber! 1.300 TL’ye kadar ATM’den çekiliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileleri çeşitli sosyal yardımlar ile desteklemeye devam ediyor. Bakanlık jer ay geçim sıkıntısı çeken milyonlarca aileye yardımda bulunuyor.

Balanlık bu defa çocukların ihtiyaçlarını karşılamak isteyen anneler için harekete geçti. Aile Bakanlığı yardımıyla annelere 1300 Türk Lirası yardım desteğinde bulunulacak.

Başvurular ise e-Devlet üzerinden yapılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımlara devam ediyor. Bakanlığın sosyal yardımından faydalanmak isteyen anneler E devlet üzerinden başvurularını yapabilirler.

Başvurular sadece e devlet üzerinden değil Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla de yapılabiliyor.

Ödemeler PTT üzerinden yapılıyor

Aile Bakanlığı’nın annelere yapılacak olan sosyal yardımın ödemesi ise PTT üzerinden gerçekleşiyor. Peki, Aile Bakanlığı 1300 TL yardım için neler gerekiyor? Kimler Aile Bakanlığı’ndan yardım alabiliyor? Detaylar…

1300 TL’ye kadar yardım yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuk sahibi olanlara 1300 TL’ye Varan Sosyal Yardım verilecek. Yardım için başvuru işlemleri e Devlet aracılığıyla ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılacak. Başvurusunu yapanlar yardım ödemesinden takip eden ilk ayda faydalanabilecek. Ödemelerin PTT’den alınacağı öğrenildi. Anne çocuk yardımı ile ilgili başvuru şartları da belli oldu.

Anne – Çocuk yardımı başvuru şartları

Aile Bakanlığı anne çocuk yardımı ödemeleri sigortalı ya da sigortasız Fark etmeden tüm kadınlara yapılıyor. Doğum yapan kadınlar başvuru yaptıktan sonra 30 gün içinde ödemeden PTT aracılığı ile faydalanabiliyor. Yardım tutarı birinci çocuk için 300 TL, iki çocuk için 400 TL ve 3 ve daha üstü çocuk için 600 TL olarak veriliyor.

Toplam verilen yardım miktarı ise 1300 TL oluyor. Yardımdan sadece anneler faydalanabiliyor babalara bu ödeme yapılmıyor. PTT anne çocuk yardımı alabilmek için doğum yapmış ve çocuğu nüfus kaydına işletmiş olmak yeterli nokta sonrasında anne ve çocuk kimlikleri ile birlikte PTT’ye giderek ödemeyi alabiliyor.

Sadece anneler yararlanabiliyor

PTT anne çocuk yardımı ödemeleri sadece annelere yapılan ödeme. Annelerin çalışıyor olması da gerekmiyor yani sigortalı olma şartı aranmıyor. Doğum yapmak ve doğumdan sonra çocuğu nüfus kaydına işletmek yeterli.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir