ABD’de Los Angeles yakınlarında silahlı saldırı!

ABD’nin California eyaletine bağlı Monterey Park kentinde bir silahlı saldırı düzenlendi. Los Angeles Times gazetesi, Monterey Park’taki Çin Yeni Yılı kutlamalarının gerçekleştiği bölgede silah seslerinin duyulduğunu bildirdi. Kutlamalara binlerce kişinin katıldığı biliniyor.

İlk gelen bilgiler, yerel saatle 22.00 sularında meydana gelen saldırıda çok sayıda insanın öldüğü ve yaralandığı yönünde.Los Angeles Times gazetesi, Cumartesi akşamı gerçekleşen saldırıda çok sayıda can kaybı bildirdi.

Kaç kişinin yaralandığı ya da hayatını kaybettiği konusunda bir belirsizlik var.

Los Angeles Times’a konuşan bir görgü tanığı, koşarak bir restorana giren üç kişinin kendisine kapıyı kilitlemesini söylediğini aktardı. Seung Won Choi isimli dükkan sahibi, restorana kaçan kişilerin makineli tüfekle ateş açan bir adamın olduğunu söylediğini de belirtiyor.

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, onlarca polisin saldırı ihbarının duyulmasıyla olay yerine ulaştığını bildirdi. Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde, çok sayıda polisin olay yerinde olduğu görüldü.

Monterey Park, Los Angeles şehir merkezine 13 kilometre mesafede. 60 bin kişinin yaşadığı şehir, Los Angeles bölgesindeki büyük bir Asya nüfusuna ev sahipliği yapıyor.

BBC, bölgede her yıl kutlanan Çin Yeni Yılı’na önceki senelerde 100 bini aşkın insanın katıldığını hatırlatıyor.

PaYLaŞşşş