3 gün için servet ödediler ama sonuç hüsran! Apart otel tatili olay yarattı

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr –Maxine Hannah (44) ve ailesi İngiltere Galler’de tatil için bir apart kiraladıklarında ne karşılaşacaklarından habersizdi. Tatil beldesinde ailesiyle birlikte keyifli bir tatil yapmak isteyenMaxine, kayınbiraderi, 43 yaşındaki kocası Mark ve 13 yaşındaki oğulları ile birlikte üç gece için yer ayırttı. Mutlu şekilde yola çıkan ailenin kurduğu tüm hayaller ise apart otelde kendileri için ayrılan odaya adım attıkları an tepetaklak oldu!

KİRLİ DİŞ FIRÇASI BİLE VARDI!

Gördükleri karşısında dehşete düşen Maxine,”İçeri girer girmez odanın pis kokusu yüzümüze vuruyordu. Sonra etrafa baktık. Yerde, ütü masasında pas izleri vardı. Penceler kuş pislikleriyle,fırın da kırıntılarla doluydu. Banyodaki su kazanında kirli bir diş bile fırçası gördük. Doğrudan resepsiyona gittik, resepsiyon görevlisine ve apart müdürüne fotoğrafları gösterdik. ‘Bu pek hoş değil’ dediler ve sonra birinin gelip bakmasını söylediler. Ancak akşam 9’a kadar kimse gelmedi. Sonra da ilgili hiç kimseyi bulamadık” diye konuştu.

Gördüklerine ve yaşadıklarına anlam veremeyen aile üstelik üç günlük tatillerine bir servet harcamışlardı. Yepyeni bir oda teklif edilmesine rağmen apart oteli hızla terk ettiler ve sonrasındaMaxine Hannah başlarına gelenleri sosyal medya hesabında paylaştı. Bunun üzerine kaldıkları otel ise daha sonra kendilerinden bir mektupla özür diledi. Otelin yazdığı mektupta, “Son konaklamanızla ilgili tatil deneyiminizi ve gözlemlerinizi bizimle paylaşmak için zaman ayırdığınız için çok müteşekkiriz. Ancak beklentilerinizi karşılayamadığımız için üzgünüz. Temel temizlik standartlarından taviz verilmeyeceğini ve misafirlerimizin varışından önce tüm birimlerin tam olarak hazırlanması gerektiğini biliyoruz. Geri bildirim almaktan son derece memnunuz. Tüm yorumlarınızın, geri bildirimlerinizin ve gözlemlerinizin çok ciddiye alındığından emin olabilirsiniz” ifadeleri yer aldı.

İstihbarat, gözetleme, nükleer kapasite her şey var

‘BU SİZE SON TEKLİFİMİZ’

Apart yönetimi özür dileyen bir mektup yazsa daailenin tatil için ödediği ücreti geri ödemeyi reddetti ve bunun yerine “ileriki tarihte tatil için rezervasyon yaparlarsa yüzde 30 indirim” teklif etti. Maxine, geri ödeme talebinde bulunmak üzere tekrardan şikayette bulunca ise şu yanıtı aldı:

Alıntı Metni

KÖTÜ OLAYLAR PEŞLERİNİ BIRAKMADI

Tatil yapmak için gittikleri yerde hayal kırıklığına uğrayan tek aile Maxime ve ailesi değil! Gemma ve Baz Gray çifti, Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında bulunan turizm şehri Şarm El-Şeyh’i tercih etti. Buradaki 4 yıldızlı bir otele 10 günlük rezervasyon yaptıran aile, egzotik bir tatil hayali kuruyor ve tatilin başlamasını iple çekiyordu. Tüm aile üyeleri bin 700 pound (yaklaşık 36 bin TL) tutarındaki tatilin muhteşem geçeceğinden tamamen emindi. Ancak Gray ailesi için olumsuzluklar, 23 Temmuz’da yapacakları Mısır uçuşundan yaklaşık bir hafta önce başladı. Rezervasyon yaptırdıkları otel yetkilileri tarafından aranan aile, otelin 4 yıldızdan 3 yıldıza düşürüldüğünü söyledi. Ailenin mağduriyet yaşamaması için farklı bir otele yerleştirilecekleri belirtildi. Bu haberin ardından içleri rahatlasa da daha kötü olaylar onları bekliyordu.

Mısır’a seyahati için havalimanına giden aile salgının ardından yaşanan sıkıntılar nedeniyle havalimanında saatlerce bekledi. Uçağa bindikten sonra da aksilikler yaşanmaya devam etti. Ailenin bindiği uçakta bulunan yiyecek ve içecek stoğu daha Mısır’a varmadan tükendi. Gemma Gray uçaktaki ikramlıkların tükenmesi sebebiyle çocuklarının aç ve susuz kaldı. Mısır’a ulaştıktan sonra rezervasyon yaptırdıkları otelin yetkilileri tarafından 5 yıldızlı olduğu iddia edilen bir otele yerleştirilen aile, gittikleri yerin fotoğraflarını katalogta gördüğünde büyük bir heyecan yaşadı. Ancak Gray ailesi, kalacakları otele vardıklarında ne ile karşı karşıya olduklarını çok geç olmadan anladı.

Yıllık 4 milyon euro

Aile, kaldıkları odanın tuvalet ve banyosunu kullanmak istediğinde dehşete düştü. Klozetin büyük bir pislik içinde olduğunu gören aile, banyonun ortasında ise bir insan dışkısı olduğunu fark etti. Otelin havuzuna inen çocukların anlattıkları ise Gemma Gray’i çılgına çevirdi. Anne Gray havuzda yaşananları, “Çocuklarım havuza gitmek istediklerinde onları ilk önce kullanılamayacak kadar hasarlı olan şezlonglar karşıladı. Ayrıca küçük kızım havuzdayken ayağına bir iğne battı ve onu yaraladı” şeklinde ifade etti.

Ali Koç, ismini listede okuyunca şok geçirmiştir!
‘Başka çaresi yok’
Ali Koç, ismini listede okuyunca şok geçirmiştir!
Content Video – 3 gün için servet ödediler ama sonuç hüsran! Apart otel tatili olay yarattı
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir