28 Ekim yarım gün mü? Bugün (cuma) öğleden sonra resmi tatil mi?

28 Ekim yarım gün mü? Bugün (cuma) öğleden sonra resmi tatil mi? – Günün Haberleri

28 Ekim yarım gün mü? Bugün (cuma) öğleden sonra resmi tatil mi?

Okula gidecek öğrenciler, hastanelerde ve diğer kamu kurumlarında işlem yapacak olan kişiler 28 Ekim’deki çalışma saatlerini araştırmayı sürdürüyor. Peki, 28 Ekim 2022 Cuma tam gün mü, yoksa yarım gün mü tatil olacak?

28 EKİM 2022 CUMA YARIM GÜN RESMİ TATİL Mİ?

Resmi tatil takvimine göre 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim resmi tatil olarak kabul ediliyor. Buna göre 28 Ekim 2022 Cuma günü yarım gün, 29 Ekim 2022 Cumartesi ise tam gün resmi tatil olacak.

Cuma günü bankalar öğlene kadar açık olacak, aynı şekilde okullarda öğlene kadar ders yapılacak ve eczaneler öğleden sonra nöbetçi eczane usulü hizmet verecek. Cuma günü bankalarda işlem gerçekleştirecek olanlar öğlene kadar işlemlerini yapmaması durumunda bir sonraki işlem günü olan 31 Ekim 2022 Pazartesi gününü beklemek zorunda olacak. Diğer kurumlarda da benzer uygulama görülecek. Bu nedenle resmi kurumlarda işlem yapacakların cuma günü öğlene kadar işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

28 EKİM BANKALARIN ÇALIŞMA DURUMU

Resmi Gazete’de geçen bilgiye göre 28 Ekim Cuma devlet dairelerinde ve bankalarda çalışma sistemi yarım gün olacak, öğleden sonra işlem kabul etmeyecek.

28 EKİM KARGOLARIN ÇALIŞMA DURUMU

28 Ekim Cuma günü kargolar öğle saatlerine kadar dağıtımda olacak. Bazı kargo şubeleri, inisiyatif alarak hizmet vermeye devam edebilecek.

28 EKİM NOTERLERİN ÇALIŞMA DURUMU

Noterler 28 Ekim Cuma günü öğleye kadar açık olacak. Sistem öğle saatlerinden sonra kapanacağı için noterlik hizmeti alınamayacak.

2022 CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI | Kısa 29 Ekim sözleri, mesajı, resimli Cumhuriyet Bayramı görselleri

2022 CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI | Kısa 29 Ekim sözleri, mesajı, resimli Cumhuriyet Bayramı görselleri

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir