26 Eylül Kabine toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

26 Eylül Kabine toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak? – Günün Haberleri

26 Eylül Kabine toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

Eylül ayının son Kabine toplantısı bu hafta gerçekleştirilecek. Gündemdeki önemli konuların ele alınacağı toplantı sonrasında gözler yapılacak açıklamalarda olacak.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe’de toplanacak. Kabinenin gündeminde iç ve dış politikaya dair sıcak başlıklar var. Ekonomideki gelişmelerin değerlendirileceği toplantının dış gündemi de oldukça yoğun. Türkiye-Yunanistan ilişkileri, gerçekleşecek Avrupa Birliği zirvesi başta olmak üzere önemli toplantılar değerlendirilecek. Kabine saat 15.00’te bir araya geldi ve toplantı başladı.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saat 18.00’den sonra açıklamalarda bulunması bekleniyor. Açıklamaların tamamı CNN TÜRK canlı yayınından takip edilebilecek.

26 EYLÜL KABİNE TOPLANTISI GÜNDEM MADDELERİ NELER?

Ekonomideki gelişmeler ve Türkiye’nin yoğun temaslarla geçen diplomasi ayı. Tüm bu başlıklar kabine toplantısında ele alınacak.

Kabinenin en önemli gündem başlığı ekonomi. Meclis açılınca atılacak yeni adımlar ile enflasyon ile mücadelede hayata geçen uygulamaların etkisi, kira ve ev fiyatlarının düşürülmesi için atılan ve atılması muhtemel adımlar da değerlendirilecek.

ATİNA’NIN ADALARA ABD SİLAHI SEVK ETMESİ KONUŞULACAK

Ve kabinenin dış gündemi… Yunanistan’ın son aylarda Türk jetlerini tacizleri, Atina’dan gelen provokatif adımlar ile Yunanistan’ın adaları silahlandırma adımı da toplantının önemli başlıklarından. Ekim ayının ilk haftası toplanacak Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’ne Erdoğan da katılacak. Erdoğan’ın burada Yunanistan lideri Miçotakis ile bir görüşme yapıp yapmayacağı henüz netleşmezken, toplantıda Türkiye-Yunanistan ilişkileri tüm hatlarıyla değerlendirilecek.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞINDA ARABULUCULUK ADIMLARI GÜNDEM

Toplantıda Erdoğan’ın katıldığı Şanghay İşbirliği Toplantısı ile Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki temasların yansıması da ele alınacak. Erdoğan’ın Semerkant’ta Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı görüşmesinin ardından Rusya ve Ukrayna arasında esir takası yaşanmıştı. Bu takasın yansımaları, Türkiye’nin savaşın bitirilmesi için yürüttüğü arabuluculuk adımları da kabinede değerlendirilecek.

Toplantıda İsrail ve Ermenistan ile normalleşme ve Körfez ülkelerle ilişkiler de önemli bir başlık. Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin Suudi Arabistan ziyareti hakkında da kabineye bilgi vermesi bekleniyor.

Kabine toplanıyor! İşte gündemdeki maddeler...

Kabine toplanıyor! İşte gündemdeki maddeler…

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir