20 Nisan 2023 Perşembe Arife Günü bankalar açık mı, kapalı mı? Arife Günü bankalar çalışıyor mu?

20 Nisan 2023 Perşembe Arife Günü bankalar açık mı, kapalı mı? Arife Günü bankalar çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı arifesinde bankalarda işlem yapacak olan kişiler bankaların çalışma saatlerine ilişkin araştırmalara başladı. Bu yıl Ramazan Bayramı nisan ayına denk gelecek. Bayramın ikinci ve üçüncü günü hafta sonuna ilk günü ise hafta içine denk gelecek. Aynı şekilde Arife Günü de hafta içi yani Perşembe günü olacak. Peki, Arife Günü’nde resmi tatil olacak mı?

PERŞEMBE GÜNÜ BANKALAR ÇALIŞIYOR MU?

Perşembe günü Ramazan Bayramı arifesi olması nedeniyle bankalar belirli saatlerde hizmet verecekler, ardından resmi tatile geçilecek.

20 NİSAN 2023 PERŞEMBE ARİFE GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI, KAPALI MI?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tarihleri her yıl resmi tatil olarak duyuruluyor. Arife günleri ise yarım gün çalışma yarım gün ise resmi tatil oluyor. Bu kapsamda 20 Nisan 2023 Perşembe günü öğleden sonra resmi tatil olacak. Yani Perşembe günü öğleden sonra tüm resmi kurumlar kapalı olacaklar. Bankalar öğlene kadar çalışacak, noterler, PTT’ler ve diğer kurumlar da yine öğlene kadar hizmet verecekler. Bu nedenle araya bayram tatili gireceği düşünülürse işlemlerini pazartesi gününe bırakmak istemeyen kişilerin Perşembe günü öğlene kadar işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

PaYLaŞşşş