2 kardeşin kanlı hayali aile katliamına döndü! ‘Televizyondaki gibi değil, hemen ölüyorlar’

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr – Robert Bever ve küçük kardeşi Micheal’ın kendilerine dair büyük hayalleri vardı. Hayatları boyunca ün kazanmak ve herkesin onlardan bahsetmelerini istiyorlardı. Ancak bunu küçük bir çocuğun hayali gibi değil, korkunç bir katilin isteklerine benzer bir şekilde hedeflemişlerdi. Robert 18, Micheal ise 16 yaşındaydı. Kötü bir şöhretleri olsun istediler. İsimleri duyulduğunda insanların onlardan korkmalarını umuyorlardı. Ve bunun güçlerine güç katacağına inanarak 500 kişiyi öldürmeyi amaçladılar.

‘TELEVİZYONDAKİ GİBİ DEĞİL, HEMEN ÖLÜYORLAR’

Ne yazık ki Robert ve Micheal bu düşünceleri aileleri üzerinde planlamaya başlamışlardı. 22 Temmuz 2015 gecesi, sakladıkları bıçakları yerlerinden çıkardılar ve ABD, Oklahoma’daki evlerinin diğer yedi üyesini öldürmeye çalıştılar. Yetkililere göre hızlı ve sessiz öldürme darbeleriyle ailelerini ninjalar gibi kesmeyi düşünüyorlardı.Ancak ilk kurbanları olan 13 yaşındaki Crystal’in peşine düştüklerinde kanlı, korkunç bir hayal yerini gerçekliğe hızla bıraktı.

Michael, kız kardeşini bilgisayarda bir şey gösteriyormuş gibi yaparak yatak odasına çektikten sonra Robert onu arkadan yakaladı ve boynundan ve omzundan bıçakladı. 45 yaşındaki anne April kargaşayı duydu ve bir hışımla yukarı çıktı ancak Robert tarafından yolu kesildi. Robert annesini 48 bıçak darbesiyle öldürdü. Crystal hâlâ ölmemişti. Bir şekilde küçük kardeşlerini korumaya çalışarak kanlar içinde sürünerek uzaklaştı.

Katil kardeşler daha sonrasında kanlı eylemlerini devam ettirebilmek için evin odalarını gezmeye devam ettiler. 52 yaşındaki babaları Peder David Bever’ı 28 yerinden bıçakladılar. Michael daha sonra polise babalarını Robert’ın sahip olduğu en büyük bıçakla bıçakladığını söyledi. Üstelik polise söyledikleri tek şaşırtıcı cümle bu da olmayacaktı. Yetkililere, “Televizyondaki gibi değildi, bıçak darbesiyle hemen ölüyorlar” diyecekti.

3 gün için servet ödediler ama sonuç hüsran!

2 YAŞINDAKİ KARDEŞLERİNE BİLE ACIMADILAR

7 yaşındaki erkek kardeşleri Christopher’ı 6 yerinden, 18 yaşındaki küçük kız kardeşleri Victoria’yı ise boynunun, göğsünün, sırtının ve üst kolunun her iki yanından 18 kez bıçaklamışlardı. Ölüm makinesi gibi dolanan ağabeylerinden korkan 12 yaşındaki Daniel bir odaya kendini kilitleyip 911’i aramayı başardı. Ancak Micheal, Robert tarafından saldırıya uğradığını söyleyerek küçük kardeşini kapıyı açmasına ikna etti. Zavallı çocuk ağabeyinin onu sırtından, omzundan ve göğsünden 9 kere bıçaklayacağından habersizdi.

Alıntı Metni

YÜZLERİNDE GÜLÜMSEME VARDI

Katil kardeşler evin arka kapısından kaçtılar ancak bir polis köpeği tarafından ormanlık bir alanda köşeye kıstırıldılar.Polis fotoğraflarında Robert ve Michael çamur ve kanla kaplı, kıyafetleri yırtılmış, hatta üzerlerinde et parçaları varmış gibi görünüyordu. Burton’un ifadelerine göre üzülmemişlerdi, perişan değillerdi ve neredeyse bir kendini beğenmişlik havası vardı. Hatta yüzlerine de ürküten bir gülümse kondurmuşlardı.

Bever kardeşler, ailelerine neden bunu yaptıklarını anlamaya çalışan yetkililer tarafından ayrı ayrı sorgulandı. Ancak yetkililer ne kadar sorgu yaparlarsa yapsın aldıkları cevaplar kafalarında daha fazla soru işareti bırakıyordu. Bütün bu sorgu aşaması devam ederken Crystal, aldığı yaralar sonrası hayatta kalmıştı. Aynı zamanda iki yaşındaki kız kardeşleri de polisin gelmesiyle hayata tutunmuştu. Bu çocuklar Bever ailesinden hayatta kalan iki kişiydi ve devlet gözetimine alındı. 54 yaşındaki ebeveynleri David ve 45 yaşındaki April, 11 yaşındaki Daniel, 10 yaşındaki Christopher ve 4 yaşındaki Victoria toplanda 100’den fazla bıçak yarası aldıktan sonra öldüler.

Sır gibi saklanan uçakta sıcak gelişme!

‘TEK İSTEDİĞİM SADECE BİR ODAYDI’

Robert 2016 yılında suçunu kabul etti ve şartlı tahliye olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Küçük kardeşi Michael Bever ise birinci derece cinayetten suçlu bulundu ve müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ancak söylediklerine göre bu cezadan oldukça mutlu görünüyorlardı. Robert verdiği bir demeçte, şunları söyledi:

Alıntı Metni

Ayrıca Robert okul katliamları düşündüğünü, sinema ve restoranları ateşe vermek istediğini böylece zirveye ulaşacağını düşündüğü de belirtti. Bever, planın, ailesine karşı duyduğu kızgınlık nedeniyle başladığını da itiraf etti. Yaptıklarından pişman olduğunu ve olanları her gün düşündüğünü itiraf eden Robert, “İlk başta ailemi öldürmeyi gerçekten istemiyordum. Mümkün olduğunca çok insanı nasıl öldürebileceğime ve milyonlarca insanı dehşete düşürebileceğime inanıyordum. Bir araya getirdiğim bu komploda ailem bir nevi ilk adım oldu. Benim fikrim restoranları, okulları ve sinema salonlarını ateşe vererekbir seri katil gibi olmaktı” dedi.

İstanbul’da dehşete düşüren görüntü
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir