Haberler: Mehmet Ali Erbil gözyaşlarına hakim olamadı! ‘Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi’

Beyaz TV’de Didem Delen, Bilal Özcan ve Pınar Eliçe’nin sunumuyla ekranlara gelen ‘Beyaz Magazin’ programına bağlanan Mehmet Ali Erbil, Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın’ın vefatıyla ilgili çok üzgün olduğunu belirtti. “O benim ikinci babam gibiydi” diyen ünlü şovmen, canlı yayında duygu dolu anlar yaşadı.

“İÇİMDE UKDE KALDI”

Erbil, “O kadar şanslıyım ki Cüneyt Arkın gibi bir efsaneyle film çevirmişim. Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu’nda birlikte başrol oynadık. Ben onun oğlunu oynadım. Belki de son sinema filmiydi. Benim ikinci babam gibiydi. Hastalık dönemlerimde hastaneye gelirdi. Dualarını benden hiçbir zaman eksik etmedi. Beni evine davet etmişti, hastalığımdan dolayı gidemedim çünkü yürüyemiyordum. O içimde ukde kaldı” dedi.

İşte tıbbiyeli Cüneyt Arkın

“ÇOK ACI BİR ŞEY”

Hastaneye taziyeye giden ve ‘vefasızlık’ vurgusuyla dikkat çeken ünlü şovmen, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni
Cüneyt Arkın’ın cenazesi ailesine teslim edildi

“TORUNLARIMA ANLATACAĞIM EN BÜYÜK ANI”

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Sadettin Erbil’in oğlu olan Mehmet Ali Erbil, “Rahmetli babam Saadettin Erbil, Türk sinemasında hem oyuncuydu hem de seslendirme sanatçısıydı biliyorsunuz. O günün koşullarında Türk filmleri sesli olarak çekilemiyordu, dublaj yapılıyordu. Yüzde 80 filminde rahmetli Cüneyt Arkın’ı, babam seslendirirdi. O zaman küçücük yaştaydım, stüdyoda onları izlemeye giderdim. Cüneyt Arkın’la film çevirdim; dünyada beni bu kadar onurlandıracak, gururlandıracak bir şey olamaz hayatımda. Çocuklarıma torunlarıma anlatacağım en büyük anı benim için” açıklamasını yaptı.

CENAZE PROGRAMI

Usta sanatçının vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, “Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın, kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği hastanede yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın’ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” denildi.

Arkın’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
“Çok acı kaybımız. Merhume Hacı Halise Cüreklibatır ve Merhum Hacı Yakup Cüreklibatır’ ın değerli oğlu Murat, Kaan ve Filiz’ in sevgili babaları Deniz ve Aslı’nın kayınpederi Cemre, Polat, Tara, Arkın, Zeynep, Defne ve Sarp’ın dedeleri Betül Cüreklibatır’ın kıymetli eşi Türk Sanat Dünyasının Duayeni kıymetlimiz Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cenazesi 30 Haziran 2022 Perşembe günü 10:30 Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenin ardından öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde kılınacak namaz sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir. Tüm sevenlerine ve kamuoyuna duyurulur.”

İşte Cüneyt Arkın’ın son kamera arkası görüntüleri
PaYLaŞşşş